Visadus kandis vilja: Metsküla kool sai erakoolina tegevusloa

Haridus- ja teadusministeerium kinnitas teisipäeval, et erakool Metsküla Kool sai tegevusloa, andes lootust ja kindlustunnet kooli tulevikule.

Metsküla kooli direktor Pille Kaisel rääkis Postimehele, et kauaoodatud uudis jõudis nendeni täna hommikul kell 10.52. “Kell 10.48 allkirjastas minister tegevusloa ja ei läinud kaua aega, kui juba mulle saadeti meilile,” rõõmustas Kaisel. See tähenduslik hetk annab Metsküla koolile võimaluse alustada erakoolina juba 1. septembrist.

Kaisel väljendas oma rõõmu ja kergendust: “Meil on nüüd kindlus, et sügisest on siin päris kool! Iseasi on see, et me veel ei tea, kust me saame raha selle sügise nelja kuu eest (riiklik rahastus saab alguse 1. jaanuarist). Aga täna me sellele ei mõtle ja täna oleme rõõmsad!”

Metsküla kooli ümber on olnud palju poleemikat ja pingutusi. Lääneranna vald on soovinud väikese õpilaste arvuga kooli sulgeda, kuid kohaliku kogukonna ja lapsevanemate kindel toetus on võimaldanud koolil jätkata oma tegevust. Kooli ümber toimuv on saanud järjepidevat kajastust kohalikus ajakirjanduses, tuues esile kogukonna ühtsuse ja võitlusvaimu.

Kuidas õpilased uudisest kuulsid? “Me tegime väikese koosoleku ja ütlesime, et nüüd on selline rõõmustav uudis, et minister andis meile tegevusloa. Siis plaksutasime ja oleme nüüd kõik koos rõõmsad,” kirjeldas Kaisel. See moment sümboliseerib kogukonna võitu ja rõõmu, mis on saavutatud tänu nende järjekindlale pingutusele.

Kuigi tegevusluba annab koolile võimaluse alustada erakoolina, seisavad ees ka uued väljakutsed. Üks peamisi murekohti on rahastus sügiseks, kuna riiklik toetus algab alles 1. jaanuarist. Kooli juhtkond ja kogukond peavad leidma lahendusi, kuidas katta sügise nelja kuu kulud.

“Meil on plaanis korraldada mitmeid üritusi ja annetuste kogumise kampaaniaid, et tagada sujuv üleminek ja stabiilsus kuni riikliku rahastuse alguseni,” ütles Kaisel. Kogukonna toetus ja koostöö vaimu jätkumine on siin võtmetähtsusega.

Metsküla kooli säilimine erakoolina on oluline samm mitte ainult kooli õpilaste ja õpetajate, vaid kogu kogukonna jaoks. See näitab, et tugeva ühtsuse ja sihikindlusega on võimalik seista vastu ametnike survele ja saavutada positiivseid muutusi. Metsküla kooli lugu on inspireeriv näide sellest, kuidas kogukond saab ühise eesmärgi nimel tegutsedes saavutada olulisi võite.

Koiduaeg on alates eelmise aasta sügisest järjekindlalt kajastanud Metsküla kooli ümber toimuvat. Meenutuseks tasub lugeda järgnevaid artikleid:

Metsküla kooli tegevusloa saamine erakoolina on rõõmus uudis, mis kinnitab kogukonna jõudu ja visadust. Ühise pingutuse ja toetusega suudetakse kindlasti leida lahendused ka tulevastele väljakutsetele ning tagada, et Metsküla kool hariks veel järeltulevaidki põlvkondi.