Talv toob Ukraina rindele uued väljakutsed

Ukraina sõda jätkub talvistes oludes, kuid madalama intensiivsusega. Venemaa luuredroonide aktiivsus on vähenenud, seevastu ukrainlaste kasutatud luuredroonid on mõjutanud vaenlase kütusevarustust, viies nende operatsioonide aeglustumiseni Bahmuti ja Avdijivka piirkondades.

Ukraina teatab, et Venemaa luuredroonide aktiivsus on märgatavalt vähenenud madalate temperatuuride tõttu. Ukraina on kasutanud luuredroone Venemaa nafta- ja kütusehoidlate tabamiseks, mille tagajärjel on Venemaa operatsioonid Bakhmuti ja Avdiivka piirkonnas aeglustunud kütuse ja õli puuduse tõttu.

Mõlemad sõdivad pooled kogevad karmi talve mõju, eriti Vene sõdurid, kellel on varustusprobleemid ja vähem inimlik juhtimine. Ukraina on sunnitud kohandama hävitatud sõidukitest pärit soomust ja vähendama laskemoona väljastamist, samas kui kobarmoonaga seotud strateegia on sundinud venelasi ründama väiksemate gruppidega.

Lõuna-Luhanski piirkonnas toimub lahinguid, ja Ukraina sõdurid kasutavad loovaid meetodeid, näiteks sõidukite varustuse taaskasutamist ja varjatud meditsiinipunkte, et kaitsta end Vene rünnakute vastu. Lisaks antakse vähem laskemoona tankidele ja suurtükkidele ning Ukraina kobarmoon ei tapa nii palju vene sõdureid, sundides neid rünnakutel tegutsema väiksemates gruppides ja kaevama oma kaevikud sügavamaks.

Avdijivka eenduval rindelõigul peeti kõva lahing Stepove juures ja koksivabriku piirkonnas, kuid rindejoon jäi muutumatuks.

Robotõne piirkonnas korraldab Venemaa jätkuvalt rünnakuid, kuid Ukraina suudab vasturünnakutega tagasi saada kaotatud territooriumi. Mõlemad pooled kasutavad droone, kuid segajate tõttu jäädakse ka paljudest droonidest ilma. Ukraina ei too enam rindele droone, vältimaks nende kaotamist.

Dnepri jõel ei muutunud rindejoon, kuid Ukraina on mures paadikaotuste kasvu pärast, kuna jõge ületavad paadid on olulised sillapead kaitsvate sõdurite varustamisel. Vene sõjablogijad kõnelevad Hersoni oblastis paiknevaid vägesid tabanud logistilistest probleemidest, näiteks Ukraina lennukite aktiivsusest Krõnkõ ümbruses ja tõrgetest ning viivitustest Venemaa suurtükitule koordineerimisel.

Talvised olud toovad raskusi mõlemale poolele. See põhjustab sõdivatele pooltele logistilist peavalu ja tekitab varustusprobleeme, mis mõjutavad sõda Ukrainas.