Emadepäeva kontserdil Käesalu mõisas saab nautida Maimu Jõgeda pärimusmuusikat

Käesalu mõis Harjumaal Keila vallas kutsub kõiki tervitama kevade saabumist ning tähistama emadepäeva erilisel kontserdil, kus esineb noor ja andekas akordionist Maimu Jõgeda. See sündmus toob kokku perekonna, muusika ja rõõmu kevadele omase helgusega.

Kontsertpäev Käesalus algab keskpäeval, mil külastajatel on võimalus avastada värskeid maale Käesalu mõisa kunstikeskuses ning nautida kevadist atmosfääri kontserdipaigas. Kell 13:00 astub lavale akordionist Maimu Jõgeda, kes oma unikaalse mängustiiliga võlub kuulajaid ning toob esile kevade õrna ilu ja emadepäeva südamlikkuse läbi oma muusika.

Maimu Jõgeda, kelle juured on sügaval Võrumaa mullas, on tuntud mitmekülgse muusiku, helilooja ja arranžeerijana. Tema suureks huviks ja inspiratsiooniallikaks on pärimusmuusika. Oma debüütalbumiga “Pühendus” (2017) ning teise albumiga “Millestki, mis…” (2020) on ta võtnud eesmärgiks tutvustada pärimusmuusikat oma unikaalses võtmes. Seal kohtub Maimu Jõgeda omalooming traditsiooniliste eesti torupillilugudega ning põimub nõnda kõrvupaitavaks tervikuks.

Teise eestlasena lõpetas Maimu Jõgeda Sibeliuse akadeemia magistriprogrammi Nordic Master in Folk Music (Põhjamaade pärimusmuusika magister). Ta on olnud nomineeritud aastatel 2018 ja 2020 Eesti Pärimusmuusika auhindadel parima uusfolk-artisti kategoorias. Uut plaati, kus on kuulda nii Rootsi, Soome, Taani kui Norra pärimusmuusikast inspireeritud omaloomingulist muusikat, on oodata 2024. aasta talve alguseks. Rahvusvahelise karjääriga pärimusmuusiku looming sünnib siiralt ning ta annab seda oskuslikult oma kontsertidel edasi.

Emadepäeva kontserdil saavad külastajad nautida Maimu Jõgeda omaloomingut ning tema seadeid eesti pärimusmuusikast. Pärimuslaulud pakuvad kõigile võimalust kaasa laulda ja õppida uusi pärimuslikke meloodiaid, mida võib hiljem laulda oma lastele hällilauluks.

Emadepäev Käesalus on suurepärane võimalus üllatada emasid, kes hindavad head muusikat ning armastavad kevadet. See sündmus pakub võimalust veeta meeldejääv päev koos perega, tähistades kevade saabumist ja austades emasid nende erilisel päeval.