Kolm kuud Koiduaega arvudes

Koiduaeg on jõudnud oma tegevusega kolmanda kuu lõppu. Alustades tagasihoidlikust lugejaskonnast, oleme nüüdseks kogunud mitmekümneid tuhandeid lugemisi. See periood on olnud täis põnevaid arenguid ja väljakutseid. Sadu lugusid hiljem on aeg vaadata tagasi, mida oleme sellel perioodil saavutanud.

Nende kuude jooksul jõudsime 20 000 unikaalse lugejani, kellest 1400 on kujunenud portaali pidevateks külastajateks. See tähendab, et oleme suutnud luua tugeva aluse püsivale lugejaskonnale, kes hindab meie sisu kvaliteeti ja mitmekesisust. Unikaalsete lugejate arv näitab, et oleme suutnud ka haakuda laiemat publikut, pakkudes artikleid, mis kõnetavad erinevaid inimesi ja huvisid.

Kokku oleme avaldanud 236 lugu, millest loetuim on Iisraeli riigi lähiajalugu ja taasalanud konflikti avav artikliseeria “Iisraeli sõja varjatud taust” 5100 lugemisega. See seeria on pälvinud suurt tähelepanu oma põhjalikkuse ja teema aktuaalsuse tõttu.

Sellele järgnevad väikepiirkondade koolide lood, esimesena: “Kes vastutavad Metsküla algkooli sulgemise eest?”, mille lugemiste arv ulatub 2400-ni. See artikkel avas täpsemalt vallavolikogu liikmete ja teiste osapoolte tegusid Metsküla algkooli saagas ja on loodetavasti üks allikatest, mis aitab kogukonnal ka järgmistel valimistel teadlikuid otsuseid teha. Metsküla algkooli loo kõrval jõudis Toila ainsa eestikeelse gümnaasiumi sulgemise lugu 1600 lugejani. Mõlemad lood olid enim loetud koolide lähipiirkondades.

Märkimisväärsema arvu lugejateni jõudis ka Estonia huku 29. mälestuspäevale pühendatud lugu “Estonia huku unustatud kangelased”, mis köitis pooltteist tuhandet lugejat, mälestades laevameeskonna ja resijate vapraid tegusid, mis aitasid kümneid inimelusid päästa. Samuti ületasid tuhande lugeja piiri Pere Sihtkapitali andmete võimaliku väärkasutuse skandaali avavad arvamuslood: Helen Rebase “Lõpetame teadusuuringud, sest ma olen solvunud” ning Jaak Kivi “Mida Pere Sihtkapitali skandaal tegelikult paljastab?”.

Oleme aktiivselt kasvatanud ka Koiduaja Facebooki lehte, kus hiljuti ületasime tuhande jälgija piiri ja oleme oma lugudega jõudnud 86 000 inimeseni. Oma tegevuse laiendamiseks ja uute lugejate leidmiseks oleme põhiliselt kasutanud Facebooki, kus kasutame ka sihitud reklaame.

Kolme kuuga oleme jõudnud palju, kuid tegevuse ja kvaliteedi kasvatamiseks vajame ka lugejate toetust. Kui hindate seda, mida oleme seni pakkunud ja soovite näha meie sisu edasist arengut, kaaluge palun annetamist. Teie toetus aitab meil jätkata kvaliteetse ja mitmekülgse sisu loomist. Iga panus, olgu see suur või väike, on oluline ja aitab muuta rahvuslikult meelestatud meediamaastikku mitmekülgsemaks ja eestlust mõtestada.

Annetamiseks vajuta siia