Ukraina rindel on taas tasavägine seis

Viimastel päevadel on Ukraina ja Venemaa vaheline konflikt jätkunud ning mõlemad pooled on tegemas taktikalisi manöövreid ja operatsioone. Kuigi mõlemad pooled väidavad, et on saavutanud edusamme, on tegelikkuses lahingud jätkunud üsna samal rindel.

Ukraina teatel on Vene õhujõud vähendanud rünnakute arvu, kuid jätkavad siiski regulaarselt õhurünnakuid. Viimane suur õhurünnak toimus, kui Ukraina väitel 42 Shahed-tüüpi drooni saadeti sügavamale Ukraina territooriumile. Ukraina kinnitusel suudeti 38 drooni enne sihtmärgini jõudmist alla tulistada.

Pärast kuudepikkust Ukraina väidete eitamist suutsid venelased hävitada esimese Ukraina M142 HIMARS raketisüsteemi. Seda ründas Iskander-M ballistiline rakett, mille tulemusel hukkus raketisüsteemi meeskond. Ukraina kinnitas ka vähemalt ühe Vene raketisüsteemi hävitamist Polohõ piirkonnas.

Donbassi piirkonnas on toimunud mitmeid lahinguid ja manöövreid. Erinevates piirkondades, nagu Kupjansk ja Svatove, Kreminna ning Bahmut, on positsioonilisi võitlusi. Venemaa 98. õhudessantdiviisi ja 11. õhudessantbrigaadi rünnakud Bahmuti piirkonnas on nüüd keskendunud Ivanivske linnale. Ukraina on suutnud hoida kaitseliine enda kontrolli all, kuid venelaste surve püsib.

Avdijivka ja Šahtarski piirkonnas on suuremad lahingud ajutiselt vaibunud, kuid tulevahetus jätkub siiski. Ukraina väitel on nad suutnud vastu pidada Vene rünnakutele, kuid on pidanud tükk aega taluma intensiivseid õhu- ja raketirünnakuid. Venemaa püüab survestada Ukraina kaitsepositsioone Berdõtši, Semenivka ja Orlivka suunal.

Lõunas Zaporižžja piirkonnas on Ukraina 42. motolaskurdiviis üritanud jõuda Robotõne asulast lõunasse, kuid kohanud seal venelaste tugevat vastupanu. Pärast ebaõnnestunud rünnakut on olukord piirkonnas stabiliseerunud.

Üldiselt jätkuvad Ukraina ja Venemaa vahelised lahingud mitmel rindel ning olukord piirkonnas on jätkuvalt ebastabiilne.