Täna otsustab volikogu Palupera kooli saatuse, Elvas toimub kooli kaitseks meeleavaldus

Täna, esmaspäeval, seisavad Elva vallavolinikud silmitsi olulise otsusega seoses Palupera kooli tulevikuga. Vallavalitsuse kavas on sulgeda Palupera kooli kolmas aste, mis hõlmab seitsmendast kuni üheksanda klassini, ning ühendada Palupera ja Rõngu koolid ühtse juhtimise alla. Plaaniga rahulolematud kohalikud elanikud on otsustanud enne vallavolikogu istungit Elva vallamaja ees meelt avaldada.

Palupera kooli kolmanda astme säilimise eest seisva Elva vallavoliniku Birgit Lõhmus-Komleva (EKRE) sõnul on kogukonnas viimastel nädalatel meeleolud ärevad. “Oleme vallavalitsusele saatnud koolis õppivate lapsevanemate nimel erinevaid pöördumisi, kuid vallavalitsus ei ole nendega arvestanud,” ütles ta Lõuna-Eesti Postimehele.

Toetus Palupera kooli kolmanda astme säilitamisele kogukonnas kasvab pidevalt ning elektrooniliselt ja käsitsi kogutud allkirju kooli kaitseks on juba üle 300. “Meie palve vallavalitsusele on selle otsusega mitte kiirustada,” selgitas Lõhmus-Komleva. “Tahame kogukonnana veel mitmeid ideid ellu viia ja vaadata siis näiteks järgmisel õppeaastal, et kui lapsi kooli ikkagi ei tule, siis arutame teemat uuesti. Esmaspäeval lähevad inimesed vallavolikogu ette rahumeelselt oma toetust koolile näitama.”

Kui Elva vallavolikogus peaks esmaspäevasel istungil kooli kolmanda astme sulgemise plaan läbi minema, on kogukond valmis kooli kaitseks ka kohtusse pöörduma, teatas Lõhmus-Komleva.

Hetkel õpib Palupera koolis 58 õpilast, kellest 19 käib 7.–9. klassis. Kevadel lõpetab 9. klassi 11 noort ning praeguste teadmiste järgi plaanib uuel õppeaastal 8. klassi astuda vaid üks õpilane.