Ukraina vabastas olulise sõlmpunkti Robotõne

Strateegiliselt on Ukraina väed ka sel nädalal suutnud vastu pidada Venemaa rünnakutele mitmel rindel, säilitades oluliste piirkondade kontrolli ning viies sõjalise tegevuse ka Venemaa territooriumile. Lõunarindel toimuv pealetung edeneb taktikalisel tasandil hästi, Ukraina vabastas Robotõne ja on sellest juba edasi liikunud. Pealetungi edasine dünaamika jääb siiski keeruliseks ning olukord võib kiiresti muutuda, arvestades, et mõlemad pooled peavad endiselt rasket kurnamislahingut.

Kupjansk: Viimastel päevadel jätkasid venelased rünnakuid Kupjanskist põhja ja kirde pool, kuid märkimisväärset edu saavutamata. Ukraina peastaap teatas tagasi löödud Vene rünnakutest Novojehorivka lähedal ning Vesele lähedal.

Kreminna: Venelased tegid 17. ja 18. augustil tugeva rünnaku Kremina põhjasektoris. Selle käigus põrkusid nad Ukraina 67. mehhaniseeritud brigaadiga, mis on osaliselt varustatud endiste Sloveenia M-55S (T-55 105-mm Briti L7 suurtükkidega) tankidega. Rünnak lõppes aga venelaste tagasitõmbumisega alguspunktidesse, jättes maha umbes 12 tanki ja jalaväe lahingumasinat. Samal ajal tõi Ukraina samasse piirkonda 92. mehhaniseeritud brigaadi ja ilmselt ka Azovi brigaadi. See tähendab ilmselt kõigi edasiste Vene rünnakute lõppu selles piirkonnas.

Siversk: 17. ja 18. augustil ründasid venelased taas 81. õhudessantbrigaadi positsioone Siverski Donetsi jõe ääres asuvas Bilohorivkas. Olukord oli väga keeruline, kuid ukrainlased suutsid oma positsioone hoida.

Klištšiivka: Venemaa rünnakud Klištšiivka vastu ei õnnestunud ning Ukraina väed suutsid oma positsioone tõhusalt kaitsta ja läbi viia edukaid vasturünnakuid. Suurim Venemaa rünnak toimus korraga kolme rühma T-90M tankide ja jalaväe lahingumasinatega. Üks rühm ründas Klištšiivka ja teine Andriivka suunal. Rünnak lõppes täieliku läbikukkumisega ning vaid 3 jalaväe lahingumasinat (6 tanki ja 18 jalaväe lahingumasina hulgast) jõudis tagasi alguspunkti.

Staromlõnivka: Ukraina väed on tõhusalt kaitsnud Staromlõnivka piirkonda ning laiendanud oma positsioone edukate vasturünnakute kaudu. Venemaa jõupingutused ei ole viinud soovitud tulemusteni ning Ukraina üksused on kindlalt kontrollinud piirkonda, koondades ühtlasi vägesid pealetungi jätkamiseks.

Robotõne: Ukraina sõjavägi on vabastanud Robotõne küla mitmete edukate operatsioonide käigus. Küla lõunaservale heisati Ukraina lipp. Ukraina väed on edasi liikunud ka küla tiibadel nii idas kui läänes, ohustades läheduses paiknevaid strateegilise tähtsusega kõrgendikke.

Ukraina rünnakud Venemaa baasidele: 23. augusti hommikul ründasid Ukraina väed rakettidega Krimmi poolsaart. Rünnaku alla sattus Tarhankuti neem, kus asuvad mitmed sõjalised rajatised ning mida Ukraina relvajõud olid juba mitu nädalat hoolikalt jälginud, sealhulgas NATO satelliitide abil.

Ukraina ründas samuti Soltsy-2 õhuväebaasi Novgorodi oblastis 600 km kaugusel Ukraina piirist, rünnak korraldati mitme kvadrokopteri abil. Üks droonidest tabas tankimise ajal Tupolev Tu-22M-3 pommitajat, põhjustades tulekahju. Teatatud on kahest plahvatuses hävinud pommitajast ja kolmandast raskelt kahjustatud pommitajast.