Suurbritannia valitsus kaalub immigrantide majutamiseks vanainimeste kodude sundvõõrandamist

Suurbritannia vanemad elanikud peavad valitsusametnike seas ringleva plaani kohaselt oma kodud panema sundmüüki, et majutada ebaseaduslikke sisserändajaid. Samal ajal propageeritakse vananevate brittide suhtes ka eutanaasia legaliseerimist, vahendab YourNews.

Hiljuti arutleti Briti telekanalil GBN poliitilises vestlussaates Suurbritanniat tabanud sisserändekriisi üle, püstitades küsimuse, mida teha ülerahvastatud linnadega. Kuigi nn asüülitaotlejate valdav enamus viibib riigis ebaseaduslikult, ei näe peavoolupoliitikud variandina nende riigist väljasaatmist.

Poliitiline kommentaator Suzanne Evans tõi välja, et mitmed Suurbritannia elanikud on juba valitsusasutustelt saanud hoiatusi oma kodude võimaliku sundmüügi kohta. Nimelt võib valitsus nende kodud sundvõõrandada, et seal majutada illegaalseid immigrante. “See kaotab praktiliselt eraomandiõigused selles riigis,” kommenteeris Evans.

Evans kommenteeris ka raadiosaadet, kus kurdeti, et vanemad kodanikud elavad kodudes, mis on nende jaoks “liiga suured”.

“Kes saab teile öelda, et teie maja on teie jaoks liiga suur?” küsis Evans. “Te peaks saama elada, kus te soovite,” selgitas ta, öeldes: “Vihje oli väga selge: need vanurid elavad majades, mida neil olla ei tohiks. Ma kardan, et peagi tekib mingi protsess, et neid majadest välja saada.”

Poliitiline kommentaator kirjeldas ka hiljutist artiklit, mis propageeris eutanaasiat vanematele briti kodanikele ja küsis, kas me liigume maailma, kus neid peetakse “ebatootlikeks” ühiskonnaliikmeteks. “Ma arvan, et kogu see asi muutub praegu tõesti süngeks ja hirmutavaks,” jõudis ta järeldusele.

Veebruaris kajastati laialdaselt lugu, kus linnavalitsus survestas üht Suurbritannia vanapaari maha müüma oma kodu, et sisserändajad saaksid nende asemel sinna kolida. Pärast vastukaja ja kodanike pahameelt vabandas linnavalitsus ja kinnitas, et nende tegevuse taga oli valitsuse surve majutada sisserändajaid.

Sundvõõrandamise idee pole Suurbritannias uus, kuid seda kasutatakse tavaliselt suuremahulisteks avalikeks projektideks, nagu maantee-ehitus või kinnisvaraarendus. Sundvõõrandamise kasutamine immigrantide majutamiseks on aga uus areng.