Rainer Sarnet toob järgmiseks kinolinale “Tõe ja õiguse” 4. osa

Eesti filmirežissöör Rainer Sarnet paljastas hiljuti, et tema järgmine suurprojekt hõlmab Eesti kirjandusklassika ühe kõige silmapaistvama teose – A. H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” neljanda osa.

See põnev teade tuli avalikuks “Telehommiku” saates, kus Sarnet kohtus saatejuhtide Romi Hasa ja Kristjan Goldiga. Vestluse käigus, mis keskendus tema eelmise filmi “Nähtamatu võitluse” edule Eesti filmiauhindade jagamisel, kinnitas Sarnet ootamatult oma järgmist projekti: “Ma ei ole seda veel kuskil välja käinud, aga idee on teha uus osa “Tõest ja õigusest”. Neljas osa, Karini ja Indreku armastuslugu, melodraama on soolas!”

Kuigi detailid on veel salajas, pakub see teade filmisõpradele ja kirjandusentusiastidele juba praegu ootusärevust. Küsimusi, nagu kes hakkavad peategelasi mängima ja millal võtted algavad, on veel palju.

Rainer Sarnet on tuntud filmi- ja teatrilavastajana ning tema varasemad tööd on teeninud tunnustust nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Tema film “November” (2017), mis põhineb Andrus Kiviräha romaani “Rehepapp” ainetel, on tuntud oma visuaalse ilu ja kodumaise müstilisuse poolest. Samuti pälvis tema film “Nähtamatu võitlus” (2023) suurt tähelepanu, kujutades võitluskunste harrastavate õigeusu preestrite lugu.

A. H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” neljas köide on üks Eesti kirjanduse tippteoseid. See kujutab Tammsaare enese sõnul inimese võitlust iseendaga. Romaani atmosfäär on ängistav, peegeldades Tallinna elu ja majanduskriisi, hoolimatust riigist ja isamaast, rahva paljaksröövimist ja korruptsiooni. Teose keskmes on kooliõpetaja Indrek ja tema naine Karin, kelle abielu probleemid avanevad lugeja ees läbi kohtuprotsessi ja pihtimuste.

Rainer Sarneti otsus tuua see tuntud teos kinolinale seab talle niisiis tõsise vastutuse Eesti kirjanduspärandi eest.