Venemaa edasitung Avdijivkas paneb Ukraina vastupanu proovile

Viimase nädala jooksul on Ukraina sõjavägi aktiivselt vastu astunud Venemaa agressioonile, mille tulemusel on rindel toimunud mitmeid olulisi sündmusi. On toimunud mitmeid lahinguid Lääne-Luhanski, Bahmuti ja Avdijivka piirkonnas ning Ukraina on suutnud hoida kontrolli teatud piirkondade üle Dnepri jõe idakaldal. Kuigi olukord rindel on endiselt pingeline, jätkab Ukraina sõjavägi efektiivset vastupanu, kasutades edukalt droone ja kiireid vasturünnakuid, samas lootes võidu saavutamiseks lääneriikide toetusele.

Lääne-Luhanski piirkonnas on Venemaa väed jätkanud edasitungi, võttes kahe nädala jooksul kontrolli kahe strateegiliselt olulise külakese üle, sealhulgas Tabaivka. Ukraina sõjavägi on teatanud jätkuvast võitlusest Tabaivka pärast, kuid venelased on samal ajal purustanud sealsed Ukraina kaitsepositsioonid, sundides neid vägesid taanduma ja seejärel uuesti positsioone kindlustama. Tulemusena on tekkinud tsükliline taktika, kus Ukraina kasutab mehhaniseeritud üksuste vasturünnakuid, et tagasi lüüa venelaste edasitungid.

Bahmuti piirkonnas on 93. brigaad viimase kahe kuu jooksul teatanud mitmest edukast operatsioonist, kus nende FPV-droonid on suutnud tabada ja hävitada mitmeid vaenlase üksusi ning relvastust. See on oluliselt aidanud kaasa piirkonna kindlustamisele ning kahandab venelaste edasiliikumise võimalusi.

Avdijivka linnas on jätkunud intensiivne võitlus, kus Venemaa väed on kasutanud kaevikute võrgustikke ja tunnelite süsteeme, et tungida sügavale linnasüdamesse. Ukraina on suutnud vasturünnakutega piirata venelaste edasiliikumist ning taastada kontrolli mõnede võtmetähtsusega piirkondade üle. Siiski on linn endiselt tugeva rünnaku all ning mõlemad pooled püüavad teineteist tabada intensiivse suurtükitule ja õhurünnakutega.

Marinka piirkonnas on Ukraina armee pidanud vastu mitmele vene rünnakule, kasutades edukalt suurtükiväe ja droonide abi. Marinka on strateegiliselt oluline piirkond, kus Ukraina väed on sunnitud vastu seisma tugevatele Vene rünnakutele, eriti arvestades piirkonna geograafilist isolatsiooni ja lähedust Venemaa vägedele.

Dnepri ja Krimmi piirkonnas on jätkunud intensiivne vastasseis, kus Ukraina on suutnud hoida kontrolli teatud piirkondade üle, kuid samas on venelased jätkanud survet Ukraina positsioonidele. Eriti on Dnepri sillapeal tsiviilelanikkond sattunud rünnakute sihtmärgiks ning Ukraina merejalavägi on kaotanud kaks paati Vene rünnakute tagajärjel.

Kokkuvõttes on Ukraina sõjavägi edukalt vastu pidanud Venemaa agressioonile, kuid olukord rindel jääb endiselt pingeliseks ning võitlus jätkub. Ukraina on suutnud rakendada tõhusat vastupanu taktikat, sealhulgas droonide kasutamist ja kiireid vasturünnakuid, kuid venelaste surve püsib.