Kuuldused Ukraina rinde kokkuvarisemisest on ennatlikud

Ukrainas jätkuvad intensiivsed lahingud, eriti Avdijivka, Ternõ ja Tšasiv Jari ümbruses. Vene väed viivad metoodiliselt läbi pealetunge, kusjuures rünnakute käigus purustatud üksused lapitakse kokku ja saadetakse taas pealetungile. Viimane nädal on näinud Venemaa rünnakute eskaleerumist. Avdijivka, Ternõ ja Tšasiv Jari piirkondades püüab Venemaa laiendada vallutatud platsdarme.

Vene taktika Ukrainas seisneb ühe ja sama tsükli kordamises. Alustatakse õhu- ja suurtükiväe tulelöökidega, millele järgnevad mehhaniseeritud üksuste ja jalaväe rünnakud, kuni nende ressursid ammenduvad. Vene poole varustuse- ja personalikaotused on suurenenud, andes märku, et võitlused muutuvad üha verisemaks. Mõlemad pooled kannavad olulisi varustuse- ja personalikaotusi, kusjuures Vene kaotused ületavad Ukraina omi.

Vene rünnakute tagasilöömiseks tuginevad Ukraina väed peamiselt droonimeeskondadele ja jalaväele. Ukraina vastulöökide peamiseks eesmärgiks on takistada Vene vägesid rünnakute lähtealadele kogunemast. Mitmes rindelõigus, näiteks Bilohorivkas pakub maastik kaitsel olevatele Ukraina vägedele eeliseid. Ukrainal on endiselt olulisi raskusi õhukaitse ja suurtükimürskude puudujäägi tõttu, kuid eelseisvad saadetised lääneriikidelt tõenäoliselt leevendavad seda.

Konflikt ulatub kaugemale vahetust rindejoonest, hõlmates ka rünnakuid taristu vastu. Ukraina tagalasse langevad üha uued Vene rakettide ja droonide rünnakud, Venemaa eesmärgiks on seeläbi kahjustada Ukraina riigi stabiilsust ja tõmmata rindelt kõrvale nende ressursse. Siiski peaks Ukraina õhukaitse haavatavus peagi vähenema. Kui viimasel nädalal lääneriikide poolt Ukrainale antud lubadused peavad, võib konfliktis jõudude tasakaal Ukraina kasuks nihkuda.

Lääs toodab väga vähe tanke ja jalaväe lahingumasinaid, võrreldes Ukraina vajadustega. Kuigi Ukraina kaotab vähe sõjamasinaid, on kaotused siiski suuremad kui tootmismahud. Mõnel määral leevendavad neid kaotusi mitusada nõukogudeaegset soomusmasinat, mille Ukrainale tõenäoliselt saadab Poola, kui suudab need asendada Lõuna-Korea või kodumaist päritolu toodanguga. Ukraina saab ka muud rahvusvahelist tuge, sealhulgas senisest enam laskemoona ja kaasaegseid suurtükke, nagu prantsuse Caesar, millele lisandub Ukraina enda toodetav Bohdana.

Analüütik Donald Hilli sõnul takistab Vene sõjategevust sõidukite ja tööjõu puudus, mis võib kaasa tuua majandusliku ebastabiilsuse. See piirab üha enam Venemaa võimekust jätkata sõjalist pealetungi Ukrainas, kuna külma sõja aegsed sõidukid hakkavad otsa saama. Ukraina droonirünnakud Venemaal mõjutavad tootmist ja riigisisest stabiilsust veelgi. Kuna Vene rünnakuvõime nõrgeneb, valmistub Ukraina kasutama ära Venemaa nõrkusi ja võimalikku jõudude tasakaalu nihet.

Sõja uus intensiivistumine Ukrainas toob kaasa olulisi kaotusi Venemaale, sealhulgas väheneb kiiresti Vene järelejäänud tankide hulk. Kiiresti kasvavad kaotused rõhutavad võitluse raskust. Hoolimata Vene taktikalistest edusammudest näitab Ukraina vastupidavus ja tõenäoliselt kasvav võimekus, et kuuldused Ukraina rinde kokkuvarisemisest on ennatlikud.