Viljandi noorkotkas Reimo Jürjo sai erakordse tunnustuse

Viljandi gümnaasiumi õpilane ja Kaitseliidu Sakala maleva Heimtali rühma noorkotkas Reimo Jürjo on saavutanud haruldase tunnustuse, pälvides teisel advendipühapäeval Paistu rahvamajas Noorte Kotkaste I järgu. See on erakordne tunnustus mitmel põhjusel, olles ühtlasi neljas noorkotkas kogu organisatsioonis ja esimene Sakala malevas, kes on selle kõrgeima tasemeni jõudnud enne täisealiseks saamist.

17-aastane Reimo liitus Sakala maleva noorkotkastega 2015. aastal, olles toona teise klassi õpilane. Algselt kutsus teda liituma pelgalt uudishimu, kui noorkotkaste esindajad külastasid Viljandi Kesklinna kooli. Kuigi alguses ei olnud ta eriti aktiivne, on ta alates 2019. aastast osalenud mitmetel koolitustel ja õppustel.

Noorte Kotkaste I järgu saamiseks tuli Reimol läbida kuus erinevat teemat praktilise mooduli näol. Jürjo on nüüdseks omandanud kõik kuus järku, milleks tuli läbida 36 erinevat teemat ja esitada Sakala maleva juhtkonnale hindamiseks lõputöö. Tema lõputöö teemaks oli “Noorte kaasamine juhtimisse Kaitseliidu noorteorganisatsioonides”, kus ta kirjeldas noortekogude vajadusi, eesmärke ja koostööd.

Reimo rääkis ajalehele Sakala, et talle on südamelähedane parameediku roll. Pärast kooli soovib ta minna ajateenistusse ja omandada seal parameediku kutse. Seejärel plaanib ta minna politseinikuks õppima ning omandada ka erakorralise meditsiini tehniku kutse.

Reimo Jürjo on aktiivne osaleja noorkotkaste tegevustes ning ta võtab osa ka paljudest Kaitseliidu õppustest. Lisaks on ta osalenud mitmetes noorte omaalgatuslikes projektides ning võtnud vastutavaid rolle nii Sakala maleva kui ka üle-eestilisel tasandil.

Noorte Kotkaste Sakala maleva instruktor ja Halliste rühma vanem Ebe Õnn kiitis Reimo pühendumust noortekogu juhtimisele ja arendamisele. Tema sõnul on Reimo rahulik, oskab oma teadmisi uutele liikmetele edasi anda ning on alati valmis usaldusväärsete ülesannete täitmiseks.