Vene väed jätkavad tihedat survet, kuid Ukraina rinne püsib

Käesolev nädal on Ukraina ja Venemaa vahelises sõjas olnud taas pingeline ja verine, kuna Vene armee on jätkanud intensiivseid rünnakuid erinevates Ukraina piirkondades. Rünnakute arv ja intensiivsus on püsinud kõrgel tasemel, pannes proovile Ukraina kaitsejõudude vastupanuvõime.

Nädalavahetusel alustasid Vene relvajõud rünnakut Harkivi oblastis, suunates oma tule Vovtšanski ja Harkivi kaitseliinidele. Selle operatsiooni eesmärk oli tõmmata Ukraina ressursid Tšassiv Jari ja Avdijivka piirkonnast eemale. Vene väed on suutnud Ukraina vägesid tagasi suruda ühe kilomeetri võrra Venemaa-Ukraina piirist ja püüavad tungida kümme kilomeetrit sügavamale Ukraina territooriumile. Vovtšanski piirilinna tabas “massiivne pommitamine” ja elanikud evakueeriti.

Harkivi oblastis on Ukraina jaoks olukord keeruline, mis on viinud operatiivtasandi juhtkonna vahetuseni. Kommunikatsioonis esineb endiselt segadusi ja vastuolulisi teateid. Lahingud jätkuvad Vovtšanski lähedal, kus Venemaa kaotused on viimase päeva jooksul märkimisväärselt suurenenud. Kokkuvõttes on Vene armee hõivanud veel mõned piiriäärsed alad, kuid sügavale Ukraina territooriumile ei ole suudetud tungida. Ukraina president teatas teisipäeval, et Vene vägede diversioonigrupid on aktiviseerunud ka Sumõ ja Tšernihivi oblastite piiridel.

Svatove ja Sjevjerodonetski piirkonnas jätkab Vene armee väga aktiivset pealetungi Kupjanski linnale. Lõmani lähistel on aktiivsus langenud, kuid rünnatakse ka Siverskit. Muutusi rindejoones ei ole. Bahmuti piirkonnas käib positsioonisõda, kus Vene väed ründavad aktiivselt, kuid oma positsioone laiendada ei ole suutnud.

Avdijivka piirkonnas lasi Ukraina õhukaitse alla Vene armee ründekopteri Ka-52 Alligator. Ukraina kindralstaap seda teadet ametlikult kinnitanud ei ole. Samas teatasid nad, et eile lasti samas piirkonnas alla järjekordne Vene ründelennuk Su-25. USA abi on hakanud rindele jõudma. Suurem Ukraina õhurünnak toimus eile Krasnodonis, okupeeritud Luhanski oblastis, kus sai mitmeid tabamusi suurem Vene armee laskemoonahoidla. Avdijivkast lääne ja põhja poole ei ole väed edeneda suutnud. Lõuna pool, Krasnohorivka ja Pervomaiske asulate piirkonnas, on Vene armee oma positsioone veidi parandanud.

Lõunarindel jätkab Vene armee rünnakuid Staromajorske ja Robotõne piirkonnas. Olulisi muudatusi ei ole. Vene allikad teatasid, et Ukraina ründas tõenäoliselt Storm Shadow rakettidega Vene armee radarijaama Krimmis Ali-Petri mäel. Kuna rünnakus hukkus seal paikneva väeosa juht, võib teadet eduka rünnaku kohta pidada tõeseks.