Ukraina rindel jätkuvad rasked lahingud. Andrijivka ja Klištšiivka vabastati

Viimaste päevade rindeülevaade näitab, et Ukraina ja Venemaa vahelised sõjalised operatsioonid jätkuvad kasvava ägedusega. Mõlemad pooled püüavad saavutada edumaad olulistel rindelõikudel, kuid olukord on väga muutlik.

Venemaa püüab taastada Ukrainale kaotatud positsioone Staromajorske ja Urožainõi lähedal lõunarindel ning Kurdjumivka, Andrijivka ja Klištšiivka suunal Bahmuti piirkonnas. Vene vasturünnakud on seni olnud ebaedukad, kuna Ukraina väed suudavad vastase edasitungi takistada.

Ukraina väed jätkavad edukaid rünnakuid Bahmutist lõunas. Ukraina peastaabi teatel õnnestus neil Bahmuti piirkonnas Andrijivka asulast tõrjuda Vene väed välja. Peastaap lisas, et Vene vägede katse taastada oma positsioone Klištšiivkast põhja ja lääne pool ning Kurdjumivkast kirdes ebaõnnestus. Mitmed allikad kinnitavad, et Ukraina on saavutanud täieliku kontrolli ka Klištšiivka piirkonna üle ning Vene väed on sunnitud taganema. Edaspidi liigub Ukraina tõenäoliselt Bahmuti eeslinna Opõtne suunas. Selles piirkonnas juhib rünnakut Ukraina 3. üksik ründebrigaad, mis on moodustatud Azovi rügemendi veteranidest ja kannab edasi selle traditsioone.

Venemaa katsed kaotatud alasid uuesti hõivata pole õnnestunud. Nad on järjekindlalt põrkunud tugevale Ukraina vastuseisule, mis sisaldab kaudtule kasutamist ning Vene suurtükipatareide tõhusat neutraliseerimist. Ukraina kaudtuli on osutunud väga efektiivseks, takistades ka vaenlase toetusjõudude liikumisi rindejoone taga.

Lõunarindel on olukord aga endiselt keeruline ja jätkub venelaste kangekaelne vastupanu. Siiski on Ukraina saavutanud tõrjeedu Staromajorske piirkonnas, mis vabastati eelmisel nädalal. Ka Melitopoli suunal, sealhulgas Robotõne ruumis, on Ukraina suutnud oma ründeüksusi edukalt kasutada, et ümber piirata Vene kaitseliini tugipunkte. Ukraina eelüksused on jõudnud Venemaa teise kaitseliinini, mis on märkimisväärne saavutus juuni alguses alanud suvepealetungi käigus. Senine Ukraina edu on Robotõne juures ulatunud umbes 10 kilomeetri sügavusele vaenlase positsioonidesse ning järgmised 10 kilomeetrit tähendaksid juba venelaste teise kaitseliini läbimurdmist.

Tasub märkida, et Ukraina peamisi reserve ja suurt osa tankidest pole seni veel lahingusse saadetud, mis viitab sellele, et nende edusamme seni on suudetud saavutada olemasolevate ressurssidega. Samal ajal on teateid, et Venemaa liigutab juba rindele oma operatiivtasandi reserve, kuna nende taktikalised reservid hakkavad otsa saama või on juba ammendunud. See võib viidata, et Venemaale tähendab lahingu jätkamine järjest tõsisemaid väljakutseid ja võib olla sunnitud Ukraina edasiliikumise tõkestamiseks kasutama oma viimaseid ressursse.