Tubli Elva noormees päästis linna vapipuu murdumast

Elva linna sümbolina tuntud Arbimäe mänd pääses murdumisohtlikust olukorrast tänu 17-aastasele noormehele Priit Siimannile. Vapipuule, mille võra kandis lumetormi tagajärjel 5–6 tonni raskust koormavat lund, tõttas vabatahtlikult appi noor metsandushuviline.

Murelikud elvalased jagasid Facebookis sõnumit, et murdumisohtu sattunud kohalik vaatamisväärsus tuleks kiiresti lumest vabastada. Priit Siimann, kes õpib Luua Metsanduskoolis, oli kohe valmis abi pakkuma. Noormees võttis viskeliini ja rakmed ning asus koos väikese abilise Janiga puu poole teele.

Arbimäele oli juba kogunenud hulk rahvast, kes jälgisid huviga, kuidas Priit ilma tõstukita suure lumekoorma puu oksadelt eemaldas. Noormees sai töö tehtud turvarakmete, köite ja teleskoopvahendi abil. Puu puhastamine raputusmeetodil võttis kolm tundi, kuid tulemus oli seda väärt.

“Elva vapipuu Arbi Mänd on päästetud,” kirjutab Elva Facebooki-grupis Meelis Tuul. “Täna tõden, et noorus pole hukas ja Eesti tüüriks tugevama ja mitte defitsiidis oleva tuleviku suunas, kui selliseid teotahtelisi noori inimesi, nagu Priit, rohkem oleks. Mina viisin läbimärjad poisid peremajja ning tegin neile Keegli restos tunnustusena korralikud veiseburksid välja!” Meelis Tuul lisab, et Priitu võiks kindlasti tunnustada ka Elva vald.