Tartu rahu aastapäeval toimub traditsiooniline tõrvikurongkäik

Tartu rahulepingu aastapäeval, 2. veebruaril, korraldab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) traditsioonilise tõrvikurongkäigu Tartus. Üritusel on kavas koguneda Poska gümnaasiumi ees, et seejärel liikuda tõrvikutega üheskoos läbi Tartu tänavate Raekoja platsile, kus toimub pidulik programm.

Kogunemine algab kell 17 Poska gümnaasiumi ees (Vanemuise 35), ning rongkäik stardib kell 17:30. Tõrvikutega valgustatud rongkäik on juba aastaid olnud märgilise tähendusega, tuues kokku erinevaid rahvuslikult meelestatud ühiskonnakihte ja väljendades osalejate ühist pühendumust Eesti ajaloolisele pärandile.

Raekoja platsile oodatakse kõiki osalejaid. Seal astuvad kõnedega üles EKRE esimees Martin Helme, Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison ning erakonna silmapaistvad poliitikud, nagu Henn Põlluaas, Malle Pärn ja Merle Kivest. Üritust rikastavad muusikaliste vahepaladega Indrek Kalda ning kogu programmi juhib Silver Kuusik.

2. veebruaril tähistatakse Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeva, mil 1920. aastal lõppes Vabadussõda ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust ja seaduslikku idapiiri. See mälestusväärne päev on oluline osa Eesti ajaloost ja rahvaühenduste jaoks, nagu EKRE, võimalus avaldada austust oma eelkäijatele ja väärtustele.

Rahvuslased kutsuvad kõiki osalema ja jagama ühist sidet meie riigi ajalooga. Tõrvikurongkäik ja teised isamaalised sündmused on olulised, kuna need ühendavad erinevaid põlvkondi ja näitavad, et minevikku austatakse ning mäletatakse. Lisaks tõrvikurongkäigule Tartu rahu mälestuseks kutsuvad rahvuskonservatiivid ka 24. veebruaril, vabariigi aastapäeval, osalema samalaadsetel üritustel Tallinnas.