Sinine Äratus valis esimeheks Kahro, auesimeheks Kaalepi

Laupäeval, 26. augustil kogunes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühendus Sinine Äratus Tartus oma üldkoosoleku ja suveürituse raames. Üldkoosolek kulmineerus järgmiseks tegevusaastaks uue juhatuse ja esimehe valimisega.

Esimehena alustab oma esimest ametiaega Pille-Riin Kahro. Koos temaga kuuluvad viieliikmelisse juhatusse varasem esimees Eino Rantanen, Tartu Ülikooli informaatikatudeng Ronald Judin, noor Pärnu aktivist Märtin Muhu ning Sinise Äratuse pikaajaline tugev töömesilane Tristjan-Erich Karjus.

Juhatusest jäid välja eelmise juhatuse koosseisu kuulunud Gemma Bernadette Kits ning Thomaz Käsper Pereira de Almeida. Laupäeval valitud juhatus on Sinise Äratuse ajaloos juba kaheteistkümnes.

“Suurem eesmärk vajab kohati tegutsemist ka ebamugavatel aegadel. Mugavus ja moraalne lodevus on meie ühiskonna toonud tänasesse, liberaalsesse olukorda. Noored peavad mitte ainult ärkama, vaid ka ise elu eest vastutust võtma. Uus juhatus tõi uued motiveeritud inimesed ja eesmärk on teisi liikmeid samuti aktiivsusele suunata,” lausus esimeheks valitud Pille-Riin Kahro.

Ühtlasi otsustasid koosolekul osalenud Sinise Äratuse liikmed noorteühenduse auesimeheks valida endise Riigikogu liikme Ruuben Kaalepi, kes oli Sinise Äratuse esimees aastail 2013–2014 ja 2016–2019.

Pärast üldkoosolekut möödus päev harivate seminaridega eneseväljendusoskuse ja julgeolekupoliitika teemadel. Päevale pani piduliku punkti Sinise Äratuse liikmete ühine õhtusöök Tartu vanalinnas.