Pinge Ukraina idarindel kasvab ja Venemaa rünnakud sagenevad

Ukraina kaitsjate kiuste püüab Venemaa oma agressioonivägede aktiivsust tõsta, eriti intensiivselt rünnatakse Donbassi lõunaosas paiknevaid Ukraina positsioone. Rindel jätkuvad Vene armee rünnakud mitmes eri piirkonnas, sealhulgas Avdijivka suunal Donetski piirkonnas ning Novomõhhailovka piirkonnas. Lisaks on märgata Venemaa rünnakute intensiivistumist Hersoni piirkonnas, kus väikeste ründegruppide abil püütakse suurendada survet Ukraina sillapeadele.

Viimastel päevadel jätkus Vene armee aktiivne pealetung Donbassi lõunaosas, kus toimusid rünnakud mitmes eri piirkonnas. Eriti pingelised olid võitlused Svatove ja Sjevjerodonetski piirkondades, kus Vene väed üritavad vallutada Lõmani linna. Samuti jätkuvad lahingud Ternõ asula ja okupeeritud Kreminna linna vahelisel alal. Kuigi Vene väed sel nädalal siin edasiminekut ei saavutanud, on olukord endiselt pingeline.

Bahmuti piirkonnas jätkuvad lahingud Ivanivske piirkonnas, kus Venemaa väed on eikellegimaa arvelt vallutanud uue piirkonna. Ukraina sõjaväe siseallikad on teatanud intensiivsest suurtükitulest Tšasiv Jari piirkonnas. Kuigi venelaste rünnakud linnast põhja ja lõuna suunas on mõneks ajaks vaibunud, jätkub lahingutegevus teistes piirkondades.

Donetski piirkonnas toimuvad Vene armee väga aktiivsed rünnakud Avdijivka suunal, kus Vene väed suutsid veidi edeneda ja sundida Ukraina vägesid järk-järgult taanduma oma põhikaitseliinile. Olukord muutus dramaatiliseks, kui Vene 6. tankipolk alustas otserünnakut Ukraina vägede vastu. See rünnak, mis oli üks senise Ukraina sõja suuremaid soomusrünnakuid, lõppes Vene vägedele kehvasti. Vaatamata sellele, et venelased alustasid rünnakut 48 masinaga, sealhulgas 36 tanki ja 12 soomukit, suutsid ukrainlased rünnaku edukalt tagasi tõrjuda. Lahinguväljale jäi 20 purustatud masinat ja hulgaliselt surnukehasid.

Novomõhhailovka piirkonnas jätkuvad ägedad võitlused, kus Vene väed on suutnud veidi oma positsioone parandada. Samuti üritatakse rünnakuid Zaporižžja oblasti ja Donetski oblasti piirialadel, kuid seni edasiminekut ei ole saavutatud. Tokmaki piirkonnas toimunud Vene vägede rünnakud jäid tulemusteta.

Hersoni piirkonnas Dnepri vasakkaldal on Ukraina sõjaväe siseallikate teatel märgata Venemaa rünnakute intensiivistumist. Vastupidiselt ootustele ei loobu Venemaa oma rünnakutest Ukraina positsioonidele, vaid pigem püüab neid suurendada. Rünnakud toimuvad mitmete väiksemate ründegruppidega, kus igas grupis on 4–10 meest. Venemaa kannab kaotusi peamiselt varustuse osas.

Olukord muutub keerulisemaks, kuna Krimmist tuuakse pidevalt varustust Vene vägedele, kes ründavad Hersoni suunal. See on osa Venemaa katsest kompenseerida Ukraina FPV-droonide poolt tekitatud olulisi kaotusi. Samal ajal rünnatakse väga aktiivselt Ukraina positsioone Dnepri idakaldal, kuigi seni pole teateid nende edu kohta. Vene rünnakud jätkuvad erinevatel rindelõikudel, muutes olukorra üsna ennustamatuks.