Maailma Majandusfoorum lubab sel aastal keskenduda “usalduse taastamisele”

15.–19. jaanuaril toimub Šveitsis Davose kuurortlinnas 54. Maailma Majandusfoorumi kokkutulek, millel on sel aastal märksõnaks “usalduse taastamine”. Ürituse korraldajad on avaldanud osalise teemaülevaate, lubades, et sel aastal “tagatakse kokkutulnutele võtmetähtsusega võimalus keskenduda usaldust loovatele aluspõhimõtetele, mille seas on läbipaistvus, järjepidevus ja vastutus”.

Maailma Majandusfoorumi (World Economic Forum; WEF) eesmärk on koguda üleilmset nomenklatuuri ning keskenduda olulistele maailmapoliitika ja -majandussüsteemi küsimustele. Ürituse tutvustuses rõhutatakse, et sel aastal osalevad rohkem kui poolte maailma riikide valitsuste esindajad, kusjuures kohal on ka rohkem kui sada valitsust, suuremad rahvusvahelised organisatsioonid, kodanikuühiskonna juhid, asjatundjad, sotsiaalsed ettevõtjad, noored ja ajakirjandusväljaannete esindajad.

Davose konverentsikeskuses ning linnas asuvate luksushotellide konverentsisaalides ja tagatubades toimuvat üritust peetakse maailma nomenklatuuri üheks olulisemaks aastasündmuseks. See on nii juba 1971. aastast, mil WEF-i juht Klaus Schwab investeeris 6000 dollarit ja muutis seni tagasihoidliku teadlaste kohtumise maailma üheks mõjukaimaks ühenduseks.

Täna on WEF-i aastakäive ligikaudu 360 miljonit eurot, ning organisatsioonil on märkimisväärne majanduslik ja poliitiline mõju. Foorumi tegevus jaguneb nelja teema vahel, hõlmates killustunud maailmas turvalisust ja koostööd, uute töökohtade ja majanduskasvu loomist, tehisaru rolli majanduses ning ühiskonnas ning pikaajalist strateegiat seoses kliima, looduse ja energia küsimustega.