Lipuvabrik kingib Eesti lipu sünnipäevaks lipumasti koolile, kogukonnale ja lasterikkale perele

Eesti lipu 140. sünnipäeva puhul on Lipuvabrik välja kuulutanud erilise kampaania, mille käigus paigaldatakse lipumastid üle Eesti ühele tublile koolile või lasteaiale, kogukonnale ja lasterikkale perele. Lipuvabrik kutsub kõiki esitama kandidaate, et tähistada seda olulist tähtpäeva ning jagada rõõmu ja uhkust Eesti lipu sünnipäeva puhul.

4. juunil 1884. aastal pühitsesid 24 eesti üliõpilast Otepääl esimese sinimustvalge lipu. Eesti riigi- ja rahvuslipp sümboliseerib rahvuslike aadete ja isamaaliste väärtuste elujõudu ning väljendab eestlaste ühtsust ja koosmeelt. 140 aastat hiljem valmistutakse tähistama Eesti lipu päeva üle kogu maa, kuid eriti pidulikult Tallinnas Toompeal, Tartus Eesti Rahva Muuseumis ja lipu sünnikohas Otepääl.

Selle tähtsa aastapäeva puhul on Lipuvabrik välja kuulutanud ilusa kampaania “Vabrikult Vabariigile”. See aasta on eriline mitmel moel – Eesti lipp tähistab oma 140. sünnipäeva, Eesti Lipu Selts tähistab 20. juubelit ning Lipuvabrik jõuab oma tegevusega juba 30. aastani.

Lipuvabrik ei korralda sel aastal suurt sünnipäevapidu, vaid soovib tähistada neid tähtpäevi hoopis teistsugusel viisil – pannes püsti kolm 8-meetrist lipumasti erinevatesse paikadesse üle Eestimaa ning heisates neile Eesti lipu.

Üks lipumast paigaldatakse tublile Eesti koolile või lasteaiale, teine kogukonnale, kes on tuntud oma tegusa ja toimeka olemise poolest, ning kolmas läheb ühele vahvale lasterikkale perele. Kandideerida ja kandidaate esitada saavad kõik, olgu see siis sinu kool, kogukond või pere, kes vääriks seda erilist kingitust.

Õnnelikud lipumasti saajad valitakse välja esitatud lugude põhjal 1. mail koostöös Külaliikumisega Kodukant, Eesti Linnade ja Valdade Liidu ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga. Mastid saavad püsti pandud 4. juuniks – Eesti lipu 140. sünnipäevaks.

Lisaks kingitakse 10 kandidaadile juubeliaasta embleemiga Eesti majalipp. Kandidaate sellele väärikale tunnustusele ja kingitusele saab esitada Lipuvabriku kodulehel.