Kas Venemaa võib talvel Ukrainas initsiatiivi haarata?

Ukraina idaosa rindel on Venemaa käivitanud mitmeid üheaegseid pealetungioperatsioone, kavatsedes taastada initsiatiivi. Olukord rindel on keeruline, kuid Ukraina jõud säilitavad kontrolli lahinguvälja üle. Mitmed suunad, nagu Avdijivka, Kupjansk ja Marinka, on eriti intensiivsed. Ukraina sõjaväelaste sõnul jätkavad nad ründavaid tegevusi mitmes rindesektoris, hoides survet Venemaa vägedele. Samal ajal üritavad Venemaa jõud taastada initsiatiivi Bahmuti põhja- ja lõunasuunal. Ukraina jätkab oma pealetungioperatsioone ja teeb taktikalisi edusamme, eriti Zaporižžja oblasti lääneosas ja Hersoni oblasti idakaldal.

Viimastel päevadel on Venemaa suurendanud rünnakute aktiivsust Bahmuti piirkonnas, võttes osa territooriumist enda kontrolli alla. Ukraina üksused on teinud vasturünnakuid, kuid üldine olukord on endiselt ebakindel. Venemaa on surunud Ukraina jõude tagasi Berhivka veehoidlast lääne suunas.

Bahmutist lõuna pool on Venemaa aktiveerinud rünnakud Klišeejevka ja Andrijivka suunal. Ukraina üksused muudavad väga keeruliseks venelaste edasiliikumise rohkem kui mõnesaja meetri võrra.

Avdiivka juures jätkub lahingutegevus kogu rindejoone ulatuses. Venemaa on suunanud löögi Krasnohorivkast kirde suunas, pommitades linna aktiivselt. Ukraina on saatnud Avdiivka piirkonda rinnet tugevdama 148. suurtükibrigaadi elemendid ja 74. luurepataljoni.

Zaporižžja oblastis on rindejoonel võitlused rahunenud. Enamus Ukraina 116. mehhaniseeritud brigaadist on rindejoonelt välja vahetatud.

Ukraina presidendi kabinetiülem Andrij Jermak teatas, et Ukraina jõud on loonud sillapea Dnepri jõe idakaldal. Alates oktoobri keskpaigast on Ukraina jõud läbi viinud operatsiooni Dnepri jõe idakaldal Hersoni oblastis, suutes säilitada ja varustada oma positsioone vene kontrolli all oleva ala poolel.

Dnepri idakallas on Ukraina jaoks väljakutseid pakkuv koht, kus Venemaa jõududel on logistiliselt raske liikuda. Kõrgem Dnepri läänekallas annab ukrainlaste suurtükiväele eelise ka idakalda kontrollimiseks. Ukraina kontrollib Krõnkõ juures metsaga kaetud ala ning väiksemad ukraina üksused imbuvad pidevalt metsa kaudu Vene vägede tagalasse. Venelased viidi niikaugele, et asusid Krõnkõt ründama termobaariliste relvadega TOS-1, kuid see ei muutnud olukorda, kuna asulas endas on ukrainlasi vähe.

Venemaa jõud on viinud läbi uue laine raketirünnakuid, õhu- ja droonirünnakuid Ukraina tagalapiirkondadele, eriti Hersoni, Mõkolaivi, Tšerkassõ, Vinnõtsja ja Kirovohradi oblastites. Ukraina õhujõudude pressiesindaja kolonel Juri Ihnat märkis, et Vene jõud kasutavad ballistilisi rakette sagedamini, kuna need on Ukraina õhutõrjele raskemini tabatavad.