Narva linna uus koalitsioon, mida juhivad sotsiaaldemokraat Katri Raik ja endine keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, on tekitanud tugevaid reaktsioone Eesti avalikkuses. Stalnuhhini hiljutised väljaütlemised, sealhulgas Eesti nimetamine Eesti NSV-ks ja kriitika punamonumentide eemaldamise suhtes, on põhjustanud pahameelt. Raik on rõhutanud, et koostöö keskendub Narva kohalikele küsimustele, jättes riigipoliitika kõrvale, kuid kahtlused jäävad.
Katri Raik rõhutas, et nende koostöö keskendub Narva kohalikele küsimustele ja ei puuduta üleriigilisi poliitilisi vaidlusi. Ta lubas, et Narva linn saab võimaluse areneda Eesti linnana. Samas on Raik pidanud avalikult Stalnuhhinit parandama, viidates sellele, et Narva asub Eesti Vabariigis, mitte Nõukogude Liidus.
Koalitsioonileppes ei käsitleta eestikeelsele haridusele üleminekut, mida Raik peab kvaliteedi seisukohast oluliseks. Stalnuhhin aga kritiseerib üleminekut, väites, et see ei arvesta „vene mentaliteediga“. Sellised avaldused tugevdavad seisukohti, et Narva omavalitsus võib teadlikult pidurdada Eesti keele- ja kultuuriruumi arengut.
Eesti Rahvuslaste ja Konservatiivide esimees Silver Kuusik nimetas Stalnuhhini väljaütlemisi vastuvõetamatuks ja rõhutas, et Eesti riigis ei tohiks olla kohta sellistel hoiakutel. Kuusik teatas Stalnuhhinile karmilt: „Sinusuguse koht on mõni oblast teisel pool Peipsit. Leian, et meie riigis sellistel meestel kohta ei ole!“
Ajakirjanik Kadri Paas on Postimehes pakkunud välja radikaalse lahenduse – muuta Narva otse valitsuse alluvuses olevaks riigilinnaks. Tema hinnangul on Narva omavalitsusliku võimu põhijooneks seni olnud Eesti-vastasus ja Kremli-meelsus. Riiklik sekkumine oleks vajalik, et tagada Eesti põhiseaduse täitmine ja põhiväärtuste kaitse.
Paas kirjutas: „Miks ei võiks Narvast saada samasugune otse valitsusele alluv riigilinn? Kahtlemata vajab see nn Narva seadust – nagu on Kaitseliidu või Eesti rahvusringhäälingu seadus –, aga on siis ühe järjekordse dokumendi koostamine paljude seas nii suur takistus. Niikuinii rõhutatakse, et tegemist olevat erilise ja ainulaadse omavalitsusega. Saagu Narvast siis ametlikult ainulaadne Stenbockile alluv riigilinn, kuna ministrid peavad Narva probleemidega aina tihedamini tegelema.“