Iisraeli rahandusminister: ainus lahendus on Gaza elanike ränne Euroopasse ja USAsse

Iisraeli rahandusministri Bezalel Smotrichi sõnul oleks “õige humanitaarlahendus” kogu Lähis-Ida jaoks see, kui Palestiina elanikud rändaksid vabatahtlikult Gaza sektorist Euroopa riikidesse ja USAsse.

Minister avaldas sellega toetust Iisraeli parlamendi (Knesseti) liikmete Danny Danoni ja Ram Ben-Baraki esmaspäeval The Wall Street Journalis avaldatud artiklile, kus nad soovitasid ümber paigutada osa Gaza elanikkonnast riikidesse, kes neid vastu võtaksid. Danon on endine Iisraeli suursaadik ÜRO-s ja Ram Ben-Barak on luureagentuuri Mossad endine asejuht.

“Lääs peaks tervitama Gaza pagulasi,” kirjutavad Danon ja Ben-Barak. “Euroopa ja Ameerika Ühendriigid võtsid vastu miljoneid põgenikke varasematest sõdadest.”

“Ma tervitan Knesseti liikmete Ram Ben-Baraki ja Danny Danoni algatust Gaza araablaste vabatahtlikuks rändeks maailma riikidesse. See on õige humanitaarlahendus Gaza elanikele ja kogu piirkonnale,” kirjutas Smotrich teisipäeval Facebookis. “Väikese pindalaga territoorium nagu Gaza sektor, millel ei ole loodusvarasid ja iseseisvaid elatusallikaid, ei saa nii suure rahvaarvu puhul iseseisvalt, majanduslikult ja poliitiliselt kaua eksisteerida.”

“Pagulaste vastuvõtmine maailma riikide poolt, kes tõesti soovivad neile parimat, koos rahvusvahelise kogukonna toetuse ja heldete rahaliste vahenditega Iisraeli riigis, on ainus lahendus, mis lõpetab juutide ja araablaste kannatused ja valu,” lisas rahandusminister. “Iisraeli riik ei suuda enam taluda iseseisva enklaavi olemasolu Gazas.”