Erakond Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid peab täna asutamiskoosolekut

Laupäeval, 29. juunil 2024 kogunevad Tartus uue erakonna Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK) asutajad. Asutamiskoosolek toimub kell 12:00 V-Spa konverentsikeskuses, Riia tn 2.

Loodava erakonna liikmed kogunevad laupäeval Tartusse, et valida erakonnale juhid ja moodustada programmikomisjon. Programmikomisjon hakkab töötama põhjaliku programmi kallal, mis esitatakse erakonna esimesel kongressil sügisel. Koosolekul tutvustatakse ka asutamislepingut ja põhikirja projekti, mille järel toimub nende dokumentide allkirjastamine.

Koosolekul osalejad saavad ülevaate kujunenud poliitilisest olukorrast ja programmi eelnõust, mille viivad läbi algatusrühma liikmed Ants Frosch, Henn Põlluaas ja Jaak Valge. Peale selle toimub ERK asutamisprotseduuride tutvustamine, mille viib läbi Paul Puustusmaa.

Lisaks valitakse asutamiskoosolekul loodava erakonna juhtgrupp. Kandidaatidel on võimalus tutvustada end ja oma ideid, mille järel toimub hääletamine. Päev kulmineerub valitud esimehe või kaasesimeeste sõnavõtuga.

Samuti esitavad loodavale erakonnale oma tervituse tuntud ühiskonnategelased, kelle tegevuses on ERK aadetega ühisosa.

“Värske kirglikult rahvusliku jõu loomine on vastus meie rahvuse ja riigi ees seisvatele eksistentsiaalsetele väljakutsetele,” kinnitab erakonna algatusrühma liige Ruuben Kaalep. “See on ajalooline samm tugevama ja enesekindlama Eesti poole. Meie eesmärk on koondada kõik kodanikud, kes hoolivad Eesti tulevikust ja on valmis kaitsma eestlaste põliseid väärtusi.”

Algatusrühma liikme Andres Aule sõnul võiks loodavast erakonnast kujuneda peale poliitilise jõu ka intellektuaalne jõud Eesti poliitikas ja liituma on oodatud kõik, keda see mõte kõnetab.

Uus erakond lubab muuta Eesti poliitilist maastikku, seistes rahvusriigi, demokraatliku valitsemise, pereväärtuste ja konservatiivse looduskaitse eest ning pakkudes selleks laiapinnalist ühiskondlikku arutelu.