Elva vald jätkab Palupera kooli sulgemisplaaniga

Eilne Elva vallavolikogu istung tõi kaasa pingelise hetke, kui otsustati sulgeda Palupera kooli kolmas õppeaste, hoolimata kohaliku kogukonna vastuseisust. Vallamaja ees kogunes umbes 40 inimest, kes väljendasid meeleavaldusega oma toetust koolile ning püüdsid veenda volikogu teistsugust otsust langetama.

Meeleavaldus ja avalikud sõnavõtud ei mõjutanud volikogu lõplikku otsust, mis tõi kaasa Palupera kooli kolmanda astme sulgemise ning kooli ühendamise Rõngu keskkooliga. Hääletustulemus oli 15 poolt- ja 13 vastuhäält.

Üks meeleavalduse eestvedajatest Rain Komlev rõhutas, et Palupera kooli sulgemine on vaid üks näide teadlikust maaelu väljasuretamisest Eestis ning toob kaasa kooli kiirema hääbumise. Kohalike elanike hulgas on tõsine mure selle pärast, et kui kooli kolmas aste suletakse, võib see kaasa tuua piirkonna hääbumise ja kooli täieliku sulgemise.

Muret väljendasid ka Palupera kooli lähedal elavad vanemad. Üks lapsevanem, Annelii Konno rääkis, kuidas tema lapselapsed käivad selles koolis ning nende jaoks on oluline, et kool asub kodu lähedal ning õpetajad saavad pühenduda laste individuaalsele toetamisele.

Vallavolikogus esindatud EKRE juhtis samuti tähelepanu piirkonna hääbumisele, toetades kooli säilitamist. Erakonna esindajad tõid esile, et kooli sulgemine võib viia kogukonna väljasuremiseni ning on oht, et kool suletakse täielikult mõne aasta jooksul.

Viimase kolme aasta jooksul on Palupera koolis laste arv kasvanud, kuid vallavalitsuse prognoosid põhinevad teistsugustel andmetel. Sellele vaatamata langetati otsus kooli vanemate klasside sulgemiseks.