Eesti vabatahtlik Martin Jääger langes Ukraina vabadusvõitluses

Laupäeval, 22. juunil, kaotasime Ukraina vabadusvõitluses ühe oma parimatest – Eesti vabatahtliku sõduri Martin Jäägeri. Ta oli kolmas eestlane, kes langes täiemahulise sõja ajal Ukraina eest võideldes.

Martin Jääger oli 42-aastane ja kuu aega võidelnud Azovi üksuste hulka kuuluva 3. ründebrigaadi koosseisus. Ta hukkus lahingus Harkivi ja Luhanski oblastite piiril Kupjanski-Svatove suunal, Raihorodka küla lähedal. Jääger kuulus Ukraina armee kuulsasse 3. ründebrigaadi, mis osaleb praegu ränkades kaitselahingutes Borova linnast ida suunas.

Jäägeril oli muljetavaldav sõjaväeline karjäär. Ta teenis üle kümne aasta Eesti kaitseväe eliitüksuses Scoutspataljonis ning osales 2013. aastal Estcoy-13 koosseisus välisoperatsioonil Afganistanis. Ukrainale läks Martin appi aasta tagasi ja oli seal erinevates üksustes, 3. ründebrigaadiga liitus ta alles kuu aega tagasi.

Sõbrad ja kaasvõitlejad kirjeldavad Jäägerit kui äärmiselt professionaalset sõdurit, kes oli pühendunud oma tööle ja oli ka suurepärane kamraad. Enne Ukrainale appi minekut tegutses ta ettevõtjana, kuid tundis kutsumust aidata kaasa vabadusvõitluses.

Martin Jääger on kolmas Eesti vabatahtlik sõdur, kes hukkus Ukrainas pärast Venemaa täiemahulist kallaletungi 24. veebruaril 2022. Esimene Eesti sõdur, kes Ukraina vabadust kaitstes langes, oli 45-aastane endine luureohvitser Ivo Jurak, kes hukkus Bahmuti lähistel Hromovo küla kaitsmisel eelmise aasta 7. märtsil. Teine hukkunud Eesti vabatahtlik, Tanel Kriggul, kaotas elu Donetski oblastis möödunud aasta 30. septembril droonirünnakus. Kõik kolm hukkunud sõdurit olid Scoutspataljoni endised võitlejad.

Martin Jäägerit jäävad mäletama tema perekond, sõbrad ja võitluskaaslased kui tõelist kangelast. Meie riik ja rahvas on talle võlgu sügava tänu ja austuse tema ohvri eest.