Donald Trump: ebaseaduslik sisseränne mürgitab rahvuse verd

Iga päev üritab ligikaudu 10 000 inimest ületada ametliku loata Ühendriikide lõunapiiri. Tulijate arv on võrreldes koroonaeelse ajaga peaaegu kahekordistunud ning pühapäeval alustasid Lõuna-Mehhikost jalgsirännakut mitusada, võib-olla tuhatkond inimest. Endine USA president Donald Trump, kes soovib saada vabariiklaste presidendikandidaadiks ja võtta osa 2024. aasta üldvalimistest, on võtnud sisserände küsimuse taas jõuliselt käsile.

Ajaleht The Independent väidab näiteks, et Trump on kasutanud “üha ähvardavamat retoorikat oma sotsiaalmeedias, intervjuudes ja kampaaniaüritustel”. Artikkel viitab Trumpi kõnele New Hampshire’is 17. detsembril, kus ta rõhutas, et illegaalne immigratsioon avaldab negatiivset mõju riigi olukorrale.

Seal ütles Trump muuhulgas, et illegaalne immigratsioon mürgitab Ameerika rahvuse verd. Kuigi paljud meediakanalid on järgnevalt seda sõnavõttu ägedalt kritiseerinud, ei tundu see mõjutavat Trumpi toetust vabariiklaste presidendikandidaadina ega 2024. aasta üldvalimistel.

“Nad mürgitavad riigi verd,” rääkis Trump oma kõnes. “Just seda nad teevad. Nad mürgitavad vaimuhaiglaid ja vanglaid üle kogu maailma. Mitte ainult Lõuna-Ameerikas. Mitte ainult kolmes või neljas riigis, millest me mõtleme. Aga üle kogu maailma tulevad nad meie riiki, Aafrikast, Aasiast.”

Trump jagas oma seisukohti ka oma Truth Social konto kaudu, kirjutades suurte tähtedega: “Ebaseaduslik sisseränne mürgitab meie rahvuse verd.”

Liberaalses meedias süüdistati seejärel Trumpi, et ta võtvat eeskuju Hitlerilt ja teistelt diktaatoritelt. Trump lükkas NBC-le antud intervjuus need süüdistused tagasi. Ta kinnitas, et tema sõnavõtt illegaalsest immigratsioonist keskendus sellele, kuidas see mõjutab Ameerika rahvast. Trumpi sõnul immigrandid tulevad igalt kontinendilt, olles pärit vanglatest, vaimse tervise asutustest ja suurendades terrorismiohtu.

“Need mürgitavad meie rahvuse verd,” kinnitas Trump intervjuus. “Ja ma ei räägi ühestki konkreetsest rühmast, ma ei ole kunagi lugenud Mein Kampfi, ja mul pole aimugi, mida Hitler ütles, välja arvatud niipalju kui olen uudistest näinud. Ja see on täiesti erinev sellest, mida mina räägin. Nad tulvavad sisse, nad hävitavad meie riiki. Nad tulevad igalt kontinendilt, ja meil pole aimugi, kes nad on või mida nad esindavad. Kas nad tulevad arestimajast? Kas nad tulevad vanglast? Ja ma ütlen teile, suur osa nendest inimestest, kes sisse tulevad, tulevad vanglatest ja vaimuhaiglatest ning on terroristid. Ja me ei saa sel lasta juhtuda… ja see mürgitab meie riiki.”

Donald Trump on rebinud 2024. aasta presidendivalimiste arvamusküsitlustes ette ametisolevast Ameerika Ühendriikide riigipeast Joe Bidenist. Näiteks Wall Street Journali detsembrikuine arvamusküsitlus ütleb, et endist riigipead Trumpi eelistaks presidendina näha 47 protsenti vastanutest, Bideni võitu pooldaks aga 43 protsenti.