Põllumehed tulid meelt avaldama ka Vilniuses

Üleeuroopaliste põllumeeste protestidega on nüüd ühinenud ka Leedu. Leedu põllumehed tõid möödunud nädalal Vilniusesse suuremahulise meeleavalduse, nõudes mitmeid muudatusi riigi põllumajanduspoliitikas.

Vilniuse tänavad täitusid traktorite ja metsaveokitega, kui Leedu põllumehed väljendasid oma rahulolematust valitsusega kuue peamise nõude kaudu. Protesti korraldaja Dainius Arlauskas märkis, et üle tuhande põllumajandusmasina, sealhulgas ühele neist paigaldatud hauakirstu, toodi Vilniusesse, et juhtida tähelepanu nende muredele.

Esimene nõue puudutas Vene teravilja transiidi lõpetamist Leedu kaudu. Põllumehed väitsid, et see mõjutab negatiivselt nende teravilja ekspordihindu ning nõudsid meetmeid selle peatamiseks. Samuti keskendus protest toorpiima hindadele, kus põllumehed soovisid valitsuselt meetmeid, et tagada, et piimatööstused ostaksid nende piima minimaalselt üle tootmiskulude.

Samuti taheti tühistada uued reeglid, mis keelavad rohelise diislikütuse kasutamise mittepõllumajanduslikel eesmärkidel kasutatavates sõidukites. Lisaks ootavad põllumehed valitsuselt naftaga seotud aktsiisimaksu taastamist.

Põllumajandusminister Kęstutis Navickas lubas vastata protestijate muredele, kuid põllumehed jäid ootama edasisi samme ja muudatusi valitsuse poliitikas.