Algavad mulgi keele ja kultuuri tasuta koolitused

Sügis on taas käes ning koos sellega algavad ka Mulgi Kultuuri Instituudi korraldatud mulgi keele ja kultuuri koolitused ning murderingid. Need üritused toimuvad mitmes Mulgimaa paigas ning on suunatud kõigile, kes tunnevad huvi Mulgimaa kohaliku keele ja kultuuri vastu, annab Mulgi Kultuuri Instituut teada Facebookis.

Murderingid toimuvad Abjas, Mustlas ja Tõrvas kaks korda kuus ning neid juhendavad Kristi Ilves ja Alli Laande. Samuti alustab murdering Lilli külamajas. Murderingidesse on oodatud igas vanuses inimesed, kes tunnevad huvi kohaliku keele ja kultuuri vastu. Kokkusaamised kestavad 1,5 tundi korraga.

Murderingide ja koolitusgrupiga on võimalik liituda ka hiljem ning õppimine ja õppematerjalid on osalejatele tasuta. Kõik üritused korraldab Mulgi Kultuuri Instituut, ning neid rahastab Eesti Rahvakultuuri Keskuse Mulgimaa pärimuskultuuri toetusmeede.

“Ole sa nuur või vana, mulk või mudu muhe sell, mede punti olet iki oodet,” teatab Mulgi Kultuuri Instituut ja kutsub kaasa võtma ka üleaedseid.

  • Tarvastu murdering toimub kaks korda kuus kolmapäeviti kell 15 Mustlas Tarvastu käsitöökojas, juhendab Kristi Ilves. Esimene kokkusaamine leiab aset 13. septembril kell 15. Rohkem infot saab telefonil 5344 8176 või e-posti aadressil kristi2205@gmail.com.
  • Tõrva murderingi kokkusaamised toimuvad samuti kaks korda kuus reedeti kell 16 Tõrva raamatukogus, juhendab Kristi Ilves. Esimene kokkusaamine on 15. septembril kell 16. Rohkem infot saab telefonil 5344 8176 või e-posti aadressil kristi2205@gmail.com.
  • Abja murderingi kokkusaamised leiavad aset üle nädala teisipäeviti kell 18 Abja raamatukogus, juhendab Alli Laande. Esimene kokkusaamine on 12. septembril kell 18. Rohkem infot saab telefonil 523 9232 või e-posti aadressil alli.laande@gmail.com.
  • Lilli murderingi juhendab Alli Laande. Esimene kokkusaamine on 28. septembril kell 18 Lilli külamajas. Rohkem infot saab telefonil 523 9232 või e-posti aadressil alli.laande@gmail.com.
  • Mulgi keele ja kultuuri koolitus on mõeldud kooli- ja lasteaiaõpetajatele, ametnikele, kultuuri- ja raamatukogutöötajatele, ettevõtjatele ja kõigile teistele huvilistele, kes soovivad oma teadmisi kohaliku keele ja kultuuri kohta täiendada. Koolituspäevad toimuvad kord kuus erinevates Mulgimaa paikades ning kestavad kella 14.00–17.30. Koolituse läbinud osalejad saavad kevadel tunnistuse. Õpetajateks on Alli Laande ja Kristi Ilves. Esimene kokkusaamine toimub 20. septembril Tõrva vallas Mulgi elamuskeskuses. Rohkem teavet ja registreerumine kuni 18. septembrini aadressil kristi2205@gmail.com või telefonil 5344 8176.