Sel nädalal on Venemaa ja Ukraina vahelise sõja käigus ilmnenud Putini sõjalise strateegia piirid. Venemaa väed on teinud rünnakuid, mida võib pidada suhteliselt edukaks, kuid mida on raske kirjeldada kui tõelist läbimurret. Paljud meediaväljaanded viitavad “aeglasele edasiliikumisele”, mis sarnaneb pigem venelastele keerulise ja kuluka teekonnaga, mille eesmärk on endiselt ebaselge.
Putini sõda on jagunenud erinevateks paralleelkampaaniateks. Venemaa eesmärk on Ukraina kaitsejõudude hajutamine, kuid sellega kahjustatakse rohkem Venemaa enda suutlikkust tõhusateks operatsioonideks. Reservvägesid liigutatakse pidevalt ühest rindelõigust teise, et säilitada rünnakute intensiivsus, kuid see toob kaasa olulisi kaotusi.
Kuigi Moskva ametlikud teated püüavad näidata, et inimkaotused ei loe, kaotab Venemaa iga kuu sama palju sõdureid kui väljaõppinud reservvägesid. Selline kaotuste määr on pikaajalise sõja pidamiseks jätkusuutmatu ja viib paratamatult tuleviku kokkuvarisemiseni, kui midagi märkimisväärselt ei muutu.
Ukraina liitlaste toetus ja annetatud relvade kasutamise piirangute kaotamine võib kiirendada sõja lõppu. Relvade ja varustuse suurendamine on oluline, et Ukraina suudaks tõhusamalt vastupanu osutada ja venelaste rünnakud tagasi lüüa.
Viimase nädala jooksul on Venemaa väed keskendunud peamiselt Donbassi piirkonnale. Peamised lahingud on toimunud Toretski, Tšasiv Jari ja Pokrovski ümbruses. Venemaa väed on saavutanud kontrolli Kanal rajooni üle Tšasiv Jaris ja edenenud Toretski suunal. Samuti on märgata Venemaa püüdlusi haarata kontrolli Vovtša jõe idakallaste üle, et kindlustada oma positsioone.
Venemaa väed on edenenud Sokili piirkonnas kuue kilomeetri laiuses rindelõigus, liikudes edasi 500–3000 meetrit. Edelasuunas jätkavad Venemaa väed aeglaselt edasiliikumist Karlivka veehoidla mõlemal küljel. Jasnobrodivkas on seni tagasi tõrjutud kõik Venemaa rünnakud, kuid Karlivka ja Umanske poolt ohustavad venelased sealseid varustusteid. Kui Ukraina ei suuda tõhusalt vastu rünnata, on tõenäoline, et nad peavad Jasnobrodivkast peagi taanduma.
Korduv muster on näidanud, et kui Venemaa jalavägi ründab, on Ukrainal piisavalt aega reageerida kaudtule ja droonidega. Venemaa soomusmasinate eesmärk on viia jalaväelased kiiresti lahingusse, kuid soomukite puudumisel kasutatakse üha enam mootorrattaid, mis pakuvad kaitset ainult kiiruse näol. Hästi kaitstud Ukraina positsioonid põhjustavad Venemaale suuri kaotusi, samas kui vähem kaitstud positsioonide puhul võib Venemaa edu saavutada. Vaatamata kergete sõidukite suurtele kaotustele jõuab rohkem Venemaa jalaväelasi Ukraina positsioonidele sõidukite abil kui ilma nendeta.
Praegune trend näitab, et sõjaline tegevus on liikumas suurema intensiivsuse ja keskendumise suunas Donbassis. Venemaa jätkab rünnakuid ja Ukraina vastab sellele vasturünnakutega, püüdes kurnata Venemaa vägesid ja logistikat. Ukraina liitlaste toetus ja relvastus mängivad olulist rolli sõja käigu muutmises ning võivad viia Venemaa püüdluste kokkuvarisemiseni, kui jätkuv toetus ja strateegilised edusammud püsivad.