Ukraina kaitsjate raskused süvenevad

Viimaste päevade arengud Ukraina ja Venemaa konfliktis on tekitanud muret nii kohalike kui ka rahvusvaheliste vaatlejate seas. Ukraina vägede ülemjuhataja väljavahetamine on kaasa toonud spekulatsioone selle mõju kohta Ukraina vägede moraalile ja operatsioonide efektiivsusele.

Lisaks on tekkinud mure varude puuduse pärast, eriti laskemoona osas, mis võib asetada Ukraina ebasoodsasse olukorda konflikti jätkudes. Tuleb märkida, et Ukraina suurtükiväel on kriitiline puudus laskemoonast, mis on võimaldanud Venemaa vägedel edasi tungida Avidijivka piirkonnas, kus Ukraina suurtükivägi ei suuda neile piisavalt tõhusalt vastu astuda.

Kuigi Ukraina varude puudus on murettekitav, on oluline meeles pidada, et Ukraina on minevikus sarnaste väljakutsetega toime tulnud. Näiteks 2022. aasta kevadel ja suvel suutis Ukraina isegi väiksemate ressurssidega säilitada stabiilset kaitset Venemaa edasitungide vastu. Praegu on venelaste laskemoona kasutus oluliselt vähenenud, mis piirab nende võimet läbi viia suuremahulisi rünnakuid ja põhjustab neile suuri varustuskadusid. Ukraina kasutab olukorra leevendamiseks edukalt FPV-droone, mis annavad neile taktikalise eelise.

Avidijivka piirkond on muutunud konflikti kriitiliseks epitsentriks, kus lahingud intensiivistuvad. Venemaa õhujõud on viimastel päevadel teinud rohkem kui 30 õhurünnakut, kasutades MPK/UMPK liugpomme. Maapealsel rindel on venelased enda teatel jõudnud Avidijivka linna elulise tähtsusega tee juurde, katkestades seeläbi Ukraina vägede varustustee. Ukraina kinnitab, et lahingud jätkuvad ning eesliini stabiilsus puudub, mis tähendab, et territoorium võib käest kätte käia mitu korda päevas.

Lisaks Avidijivkale on rindel ka teisi olulisi arenguid. On spekulatsioone venelaste uute relvasüsteemide, nagu Zircon-tüüpi ülehelikiirusel raketid, kasutuselevõtmise kohta Ukrainas. Ukraina teatab, et Mustal merel on uputatud Vene mereväe dessantlaev Tsezar Kurnikov, kasutades selleks Magura V5 droone. Samuti on teateid Ukraina Mi-24 helikopteri allatulistamisest Venemaa poolt Robotõne piirkonnas.

Kokkuvõttes seisab Ukraina endiselt vastamisi oluliste väljakutsetega, sealhulgas varude puuduse ja intensiivistuvate lahingutega Avidijivka piirkonnas. Kuigi olukord on keeruline, on oluline jälgida arenguid hoolikalt ja tagada, et Ukraina saaks vajalikku toetust oma vastupanu jätkamiseks.