Ukraina droonid ründasid edukalt Pihkva lennuvälja

30. augusti öösel viis Ukraina läbi eduka droonirünnaku Vene sõjaväe jaoks olulise Pihkva lennuvälja vastu. Rünnak tabas nelja Venemaa Il-76 sõjaväetranspordilennukit.

Droonirünnak leidis aset öötundidel, mil linnaelanikud kuulsid plahvatusi ja tulistamist. Mitteametlike allikate kohaselt hävitati kaks lennukit ning neli sai kahjustusi. Venemaa on nüüdseks tunnistanud nelja lennuki vigastada saamist. Kohalikud ametnikud teatasid, et lennujaam on suletud kuni neljapäevani, et hinnata tekitatud kahjusid. Varasemalt teatatud, et lennuväljal ei toimunud midagi olulist.

Pihkva asub Ukrainast umbes 800 kilomeetri kaugusel. Lennuväljal baseerub sõjaväetranspordilennukeid opereeriv üksus, mis on aktiivselt osalenud sõjalistes operatsioonides Ukrainaga. Samuti paikneb Pihkvas 76. õhudessantdiviis, mille lennukitüüp Il-76 on kasutusel dessantväelaste ja nende varustuse transportimiseks. Lisaks teenindab lennujaam ka tsiviillende. 30. augustiks oli plaanis neli tsiviillendu: Moskvasse, Kaliningradi, Mineralnõje Vodõsse ja Minskisse. Kõik tsiviillennud on nüüd peatatud.

Pihkva valiti rünnaku sihtmärgiks tõenäoliselt seetõttu, et seal asub 76. õhudessantdiviis, mis on oluline osa Venemaa õhudessantvägedest. Need väed moodustavad praegu Ukraina konfliktis Venemaa ühe peamise rünnakujõu. Selle tõttu on kõik Venemaa territooriumil asuvad õhudessantvägede baasid saanud Ukraina jaoks olulisteks eesmärkideks. 76. õhudessantdiviis on juba kandnud Ukraina konfliktis suuri kaotusi ning selle üksused on mitu korda uuesti formeeritud, miska diviisi võitlusvõime on tunduvalt langenud.