Tõrvikurongkäik tõi valguse ja rahvusluse vihmastele Tallinna tänavaile

Vabariigi aastapäeva õhtu tähistamine kulmineerus meeleoluka ja üleva sündmusega, kui tuhanded inimesed kogunesid Tallinna vanalinna, et osaleda Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamisel ning väljendada oma armastust ja toetust kodumaale. Üheteistkümnendat korda toimunud vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik jättis õhku kirka tunde rahvuslikust uhkusest ja ühtsusest.

Kogunemine algas Vabaduse väljakul, mis juba tund enne ametlikku algust pulbitses rõõmust ja ootusärevusest, vaatamata vihmasajule. Sündmuse avas tuntud tšellist Silvia Ilves, kelle võlujõulised noodid täitsid õhtuse õhu meie armastatud rahvushümni helidega. Pärast seda, kui kell 19 kõlas Eesti hümn, võttis sõna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

Rongkäik oli nagu voolav jõgi, mis kandis endaga kaasas eesti rahvuse ühiseid unistusi ja lootusi ning tõi kokku eestlasi erinevatelt elualadelt ja erinevate taustadega, ühendades neid ühise eesmärgi nimel. Rahvas liikus läbi Tallinna vanalinna tänavate ning jõudis ligi tund pärast algust tagasi Vabadussõja Võidusamba jalamile, kus toimusid pidupäevakõned. Mart Helme kõneles eestlaste kümne tuhande pikkusest ajaloost ja rahvustundest. Sinise Äratuse esimees Pille-Riin Kahro aga võrdles oma pidupäevakõnes eesti rahvust võimsa tammepuuga, mis tormides ei murdu.

Päev oli pühendatud ühtsusele ja isamaa-armastusele. Inimesed seisid koos, käed südame kohal, ning kuulasid austusega sõnavõtte, mis kõnelesid meie rahva ajaloost ja võitlustest, aga ka lootusest ja tulevikust. Rahvapeo järel täitusid tänavad naeru ja rõõmuga, kui inimesed jagasid omavahel mõtteid ja emotsioone, kandes endas selle erilise õhtu mälestust kogu eluks.

Vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik on saanud traditsiooniks ning on rahvusliku noorteliikumise Sinise Äratuse ja EKRE suurim iga-aastane ettevõtmine. Sündmusel osales tuhandeid inimesi, kes jagasid ühiseid väärtusi ja tundeid kodumaa suhtes ning avaldasid austust meie esiisadele, kes on võidelnud vaba ja iseseisva Eesti eest.