Taevaskojas toimub muinaspärandi päev

Kogukondliku pärandi elustamise projekti “Päevapojad” raames toimub Põlvamaal Taevaskojas muinaspärandi päev. Laupäeval, 7. oktoobril saab seal sukelduda Eesti rikkalikku pärimuskultuuri ning nautida regivärsilisi rahvalaule, muistset sõdalaskultuuri ja palju muud.

Muinaspärandi päev leiab aset Taevaskoja külakeskuses, aadressil Taevaskoja tee 3. Et saabuda üritusele sobivas meeleolus, soovitavad korraldajad käia eelneval jalutuskäigul Taevaskodade juures, et tunda end osana loodusest ja ajaloost. Ahja jõe paremal kaldal paljanduv Suur Taevaskoda on üks Lõuna-Eesti ilusaimaid looduslikke vaatamisväärsusi. Jõekaldal kõrges okasmetsas on ta hästi jälgitav.

Kell 14:00 alustavad pärimuslauljad Lauri Õunapuu ja Eliise Selisaar esinemist, viies kuulajad kaasa muistsete regilaulude maailma. Neid saadab regilauluansambel Koidu Tähed. Ka sündmuse pealkiri, “Meie õuel õunapuu”, viitab muistsele loomislaulule.

Soovijad saavad osaleda regilaulude õpitoas, et mõista regilaulu olemust lähemalt ja isiklikumalt.

Ürituse raames toimub ka muinasesemete näitus, mille korraldab MTÜ Sõdalaste Koda. Näitus annab võimaluse heita pilk Eesti muinasajalukku ja kuulata põnevaid lugusid minevikust. Lugusid Eesti muinasajast jutustab Raivo Ird.

Pileti hind muinaspärandi päeval on 5 eurot sularahas. Lapsed saavad osaleda tasuta. Kohapeal on võimalus osta temaatilist kaupa, mis täiendab muinaspärandi päeva elamust. Lähim bussipeatus ja rongijaam asuvad Taevaskojas.

Kogukondliku pärandi elustamise projekti Põlva vallas toetavad Eesti Kultuurkapital ja Põlva vald. Ürituse kavaga on võimalik lähemalt tutvuda korraldajate veebilehel ja Facebookis.