Saaremaa on saanud rikkamaks kahe unikaalse labürindi võrra. Looduskunstnik Indrek Nõgu on Neemi külas rajanud puuviljalabürindi, samal ajal kui Sõrve sääre tipus on valmis saanud Tigulohe kivilabürint, mida saab läbida 300 sammuga.
Aastaid tagasi lõi Indrek Nõgu Neemi külla Eesti suurima labürindi, mille läbimiseks kulub 2,3 kilomeetrit kõndimist. See labürint on siiani alles ja meelitab külastajaid oma maagilise atmosfääriga.
Nüüd on Nõgu loonud Neemi külla teise, pisut väiksema, aga samas erilise labürindi. Uus rajatis, nimega “Maaema tempel”, koosneb 341 puuviljapuust, maarjakasest ja tikripõõsast. “Kõik need puud hakkavad nüüd kasvama ja ajaga muutub see kunstiteos aina elavamaks,” ütles Nõgu intervjuus ERR-ile. “Puuviljadel on lisaks maitsele ja toitainetele ka energeetiline mõju, mis tuleneb nende kasvamisest labürindi sees.”
Kui kõik puud ja põõsad ühte ritta panna, oleks puuviljapeenra pikkuseks ligi kilomeeter, lisas ta.
Saaremaa teises servas, Sõrve sääre tipus, on Torgu kuningriigi elanikud loonud Tigulohe labürindi, mis on valmistatud 24 tonnist raudkividest. “Vanasti olid sellised labürindid kõigis randades, et meremehed, kaupmehed ja sõjamehed saaksid manada endale head reisuõnne,” selgitas labürindi idee autor Kaupo Vipp. Tigulohe labürint on nii aktiivses kasutuses, et muru kivide vahel on muutunud juba mullaks.
“Tunne on hea, nüüd on reisiõnne kindlasti,” ütles labürindi läbinud Ave, tundes kivilabürindi positiivset mõju.
Indrek Nõgu ja Torgu kuningriigi sõrulased on oma loominguga rikastanud Saaremaa maastikku, pakkudes nii kohalikele kui ka külalistele unikaalset rännakut.