Rootsis puhkesid Eritrea festivalil vägivaldsed migrandirahutused

Euroopasse saabunud migrandid on toonud endaga kaasa kodumaa verised vastuolud ning selle tagajärjel on Eritrea-Skandinaavia festivalil toimunud vägivaldsed kokkupõrked Stockholmi eeslinnas, mis on tekitanud paljudes kohalikes muret julgeoleku ja korra pärast.

Neljapäeval puhkesid Eritrea valitsusmeelsel festivalil ühes Stockholmi eeslinnas ägedad kokkupõrked, kui tuhatkond valitsusvastast meeleavaldajat murdsid läbi politsei tõkete ja tungisid festivalialale. Politsei teatas, et sündmuskohal puhkesid vägivaldsed rahutused ning nad teevad jõupingutusi, et peatada kuritegelik tegevus ja taastada kord.

Kaadrites sündmuskohalt võis näha põlevaid autosid ja telke ning meeleavaldajad kasutasid telgivardaid relvadena politseinike vastu ja pildusid politseinikke kividega. Politsei oli sunnitud sulgema liikluse E18 maantee lähedalasuval lõigul, kuhu põgenenud inimesed valgusid.

Eritrea-Skandinaavia festivalil, mis peaks kestma neljapäevast pühapäevani, peetakse seminare, debatte, loenguid ja esinevad muusikud. Festivali eesmärk on tutvustada Eritrea kultuuri ja traditsioone, kuid massimigratsiooni tagajärjel on festivalile jõudnud ka kodumaalt kaasa toodud konfliktid.

Sarnaselt juuli alguses Saksamaal Giessenis toimunud vägivaldsetele rahutustele näitab ka Stockholmi sündmus, kuidas massimigratsioon toob kaasa sotsiaalseid pingeid ja konflikte.