Rasked tingimused Ukraina rindel sunnivad võitlejaid leidma kavalaid lahendusi

Ukraina rindeolukord on endiselt pingeline ja keeruline, eriti Harkivi, Dnipro ja Zaporižžja piirkondades, kus Vene vägede raketirünnakud on põhjustanud ulatuslikku kahju ja ohvreid. Olukord Avdijivka linnas on eriti murettekitav, kus Vene väed on surunud Ukraina positsioonidele peale mitmest suunast.

Eelkõige mõjutab sõjalist olukorda Avdijivkas kaugjuhitavate droonide kasutamine. Ukraina droonid on olnud aktiivsed, suunates rünnakuid nii sõjatehnika kui ka personali vastu. Samas on Vene droonide eesmärk olnud Ukraina kaitsepositsioonide hävitamine.

Avdijivkat tabasid ka tugevad õhurünnakud, kahjustades nii Ukraina positsioone kui ka tsiviilelanikkonda. Eriti ränka kahju tekkis lõunaosas, kus Ukraina positsioonid langesid Vene õhurünnakute alla. Avdijivka rindelõigu lõunaosas suutsid Ukraina väed siiski säilitada oma positsioonid, Vene väed aga kaotasid mitu sõidukit.

Viimase nädala jooksul on Vene rünnakud suunatud eriti Hersoni piirkonda, kus on jätkunud pidev rünnakute kampaania Ukraina sillapeade vastu Dnepri jõe idakaldal. Venemaa õhujõud on kasutanud KAB-tüüpi juhitavaid pommirünnakuid, mis on suunatud Ukraina positsioonide ja sidekanalite vastu.

Samas on Ukraina õhutõrjesüsteemide piiratud arv ja raskused nende pikemaajalise kasutamisega viinud olukorrani, kus Vene õhurünnakute arv on suurenenud. Lisaks on Ukraina kaotanud mitmeid paate, mis on tabatud Vene rünnakutes jõge ületamas.

Kokkuvõttes jääb olukord keeruliseks, kus Ukraina kaitseb end parimal võimalikul viisil, kuid Vene väed suruvad neid mitmest suunast, püüdes saavutada olulisi taktikalisi eeliseid.

Viimase nädala jooksul on ilmastik mänginud olulist rolli lahingutes, eriti külma ja halva nähtavuse tingimustes. Halvad ilmastikuolud võivad piirata nii droonide kui ka muu tehnika efektiivsust, mõjutades sellega oluliselt mõlema poole võitlusvõimet.

Teisalt on mobiilsed operatsioonid saanud keskse tähtsuse. Ukraina väed on edukalt kasutanud mobiilsust ja paindlikkust vastase rünnakutele vastamisel. Mobiilsus võimaldab kiireid vasturünnakuid ja vastuseisu erinevates piirkondades, muutes Vene vägede edasiliikumise keerukaks.

Samuti on märgitud, et Ukraina droonid on aktiivsed, tegutsedes tõhusalt öösel ja sihikindlalt tabades Vene sõidukeid. See näitab, et Ukraina on teinud edusamme mobiilsete operatsioonide ja luurevõimekuse valdkonnas.