Teisipäeval tähistati üle kogu Eesti sinimustvalge rahvuslipu 140. sünnipäeva, mille keskne sündmus toimus Otepääl, Eesti lipu hällis. Selle piduliku päeva käigus lehvisid uhkelt ka rahvuskonservatiivsete ühenduste lipud.
Pidupäeva tähistamine algas Otepääl rongkäiguga Pühajärve äärest Otepää kirikumõisani. Rongkäiku juhtis hobuvanker, millel lehvis esimese trikoloori koopia, meenutades ajalugu ja sümboliseerides rahvuslikku ühtsust. Osalejate rivi oli sel aastal eriti pikk, kuna Otepääle oli saabunud koolilapsi ja lasteaialapsi paljudest paikadest üle Eesti, sealhulgas Sillamäelt, kes varem polnud siin käinudki. Rongkäigus osalesid ka akadeemilised ja kaitseorganisatsioonid, kohalike omavalitsuste ja seltsingute esindajad.
Lipu päeva pidustuste ametlik osa algas kirikumõisas, kus kõne pidasid mitmed tähtsad isikud.
EKRE esimees Martin Helme tervitas patrioote aplausi saatel, rõhutades lipu tähtsust meie ühises ajaloos ja tulevikus. Peale kõnesid esinesid Eesti Üliõpilasseltsi meeskoor ja Pühajärve Puhkpilliorkester, lisades sündmusele pidulikkust ja meeleolu.
Järgnes jumalateenistus Otepää Maarja kirikus, mida juhatasid EELK peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Marko Tiitus. Teenistusel esinesid EÜSi meeskoor, Otepää Gümnaasiumi lastekoor ja EELK Otepää Maarja koguduse ansambel, kes kõik aitasid kaasa kirikliku tseremoonia õnnestumisele.
Päev jätkus EKRE kõnekoosolekuga Otepää keskväljakul, kus esinesid erakonna esimees Martin Helme ja teised Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid. Kõnekoosolek tõi kokku palju inimesi, kes tulid kuulama ja arutama Eesti tuleviku üle, rõhutades rahvuslikku ühtsust ja konservatiivseid väärtusi.
Lipupäeva tähistamisel olid kohal ka mitmed ajalooliste lippude omanikud, kellel olid kaasas erilised ja väärtuslikud eksponaadid. Viljandimaal Paistus elavad Helle ja Juhan Änilane tõid kaasa kaks sinimustvalget lippu. Üks neist, pärit Teise maailmasõja eelsest ajast, kuulus nende vanavanematele, kes küüditati Siberisse. See lipp oli aastaid peidetud ajalehtede ja savi sisse nende kodu pööningule. Teine lipp, ostetud 1987. aastal Tartu rattarallilt, on samuti kallis mälestusese.
Esimene sinimustvalge lipp, mis valmistati 1884. aastal Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna ja pühitseti sisse just Otepääl, on jäänud meie rahva ja riigi ühendamise sümboliks. Eesti lipu sünnipäeva tähistamine tuletab meelde meie ühiseid aateid ja väärtusi, rõhutades ühtekuuluvustunnet ja patriootlikku vaimu, mis on kandnud meid läbi ajaloo ja viib edasi ka tulevikku.