Narvas meenutatakse 80 aasta möödumist Teise Vabadussõja algusest

2. veebruar 2024 tähistab eesti rahvuslaste jaoks kahte olulist sündmust, kui mäletatakse nii Tartu rahulepingu 104. aastapäeva kui ka 1944. aasta kaitselahingute (Teise Vabadussõja) 80. aastapäeva. Sel puhul korraldab Eesti Leegioni Sõprade Klubi (ELSK) mitmeid mälestusüritusi, tuues esile ajaloolised hetked, kangelased ja sangarite ohverdused.

Mälestusüritus algab Narvas, kus Eesti Leegioni Sõprade Klubi on kolmandat aastat järjest korraldanud austusavalduse Saksa sõjaväekalmistul. Seal puhkavad Euroopa vabatahtlikud, kes seisid vastu bolševismile, ning Eesti kangelased, kes võitlesid oma maa vabaduse eest. Üritus algab kell 19:00 ja toob kokku inimesi, kes soovivad austada neid, kes seisid vastu totalitaarsetele režiimidele.

Edasi liigutakse mõlema Vabadussõja kangelaste pühapaikadesse, külastades Narva garnisoni kalmistut ja Riigiküla Vabadussõja ausammast. Need kaks kohta on kandnud ajaloo koormat, kus kaks põlvkonda eestlasi seisid vastu ühisele vaenlasele ning võitlesid oma rahva ja riigi nimel.

Mälestusüritus saab oma lõpupunkti Sininõmmel, kuhu on maetud veebel Rein Männik, kes juhtis Riigiküla sillapea vallutamist 24. veebruaril 1944. See on austusavaldus nendele meestele, kes võitlesid Eesti iseseisvuse nimel.

Eesti Leegioni Sõprade Klubi kutsub kõiki eestlasi üles osalema ja austama neid, kes seisid vastu totalitaarsetele režiimidele, olles valmis andma kõik oma maa ja rahva nimel. Mälestusüritus on võimalus tunnustada neid, kelle ohverdused on kujundanud Eesti ajalugu ning kelle mälestust tuleb hoida elus ka tulevastele põlvedele.

Olge kohal ja osalege sündmusel, mis ühendab mineviku ja oleviku, austades neid, kes seisid vapralt vastu raskustele ja vaenlasele, tagades meie riigi tuleviku ja vabaduse. Eesti Leegioni Sõprade Klubi ootab teid selle tähtsa mälestuspäeva tähistamisele.