Muski toetus valgetele inimestele tõi kaasa tehnoloogiafirmade rünnaku

Tehnoloogiakorporatsioon IBM teatas otsusest peatada oma reklaamikampaaniad platvormil X (varem tuntud kui Twitter), kuna selle omanik Elon Musk on nende väitel avaldanud toetust äärmuslikele seisukohtadele, sealhulgas “antisemiitlikele väidetele ja valge uhkuse propageerimisele”.

Mittetulundusühing Media Matters tõi esile need Muskile omistatud väljaütlemised ja teatas, et IBM, Apple, Comcasti ja teiste ettevõtete reklaamid ilmuvad X-i uudisvoos juhuslike kasutajate jaoks kõrvuti natsionaalsotsialismi toetavate postitustega. IBM teatas Financial Timesile ja kinnitas The Verge’ile: “IBM-l on nulltolerants vihkamise ja diskrimineerimise suhtes ning me oleme koheselt peatanud kõik reklaamid X platvormil, samal ajal kui me uurime seda täielikult lubamatut olukorda.”

Paljud suurkorporatsioonid on asunud Elon Muski ründama pärast tema kolmapäevaseid postitusi, milles Musk kritiseeris Lääne juudikogukonda valgete inimeste vastase vaenu õhutamise eest. Nüüd on sellele lisandunud süüdistus ka “valge uhkuse” propageerimises. Nimelt jätkas Musk X-is arutelu neljapäeva hommikul, kommenteerides postitust Hollandi konservatiivse kommentaatori Eva Vlaardingerbroeki poolt: “Igaühel on lubatud olla uhke oma rassi üle, välja arvatud valgetel inimestel, sest meid on ajupesu teel veendud, et meie ajalugu oli kuidagi ‘halvem’ kui teiste rasside oma. See vale narratiiv peab surema.”

Musk vastas: “Jah, see on täiesti vussis. On aeg sellele jaburusele lõpp teha ja häbistada IGAÜHT, kes neid valesid levitab!”

Samal ajal väidetakse, et ADL (Anti-Defamation League) koordineerib koos kümnete vasaksionistlike rühmitustega rünnakuid Muski vastu. ADL ja liitlasorganisatsioonid süüdistavad miljardäri selles, et ta ei tee midagi oma platvormil toimuva “vihakõne epideemia” peatamiseks.