Kadrinas esitletakse riigivanem Otto Strandmani elulooraamatut 

Kadrina rahvamajas esitletakse teisipäeval Kalev Kuke akadeemilist uurimust „Otto Strandman. Elulugu ja elu lugu“ ning avatakse Kadrina kultuuritänaval endisele riigivanemale pühendatud mälustend.

Raamatuesitlus toimub kell 14. Seejärel kutsub Neeruti Selts huvilisi jalutuskäigule Strandmannide suguvõsa puhkepaika Kadrina kalmistul.

Riigikantselei koostöös Rahvusarhiiviga andis 2019. aasta suvel välja stipendiumi riigivanem Otto Strandmani akadeemilise eluloo uurimiseks. Stipendiaat, majandusdoktor Kalev Kukk esitleb kell 14 Kadrina rahvamajas oma uurimust. Raamatuesitlusel saavad sõna lisaks autorile riigisekretär Taimar Peterkop, Rahvusarhiivi teadusdirektor akadeemik Tõnu-Andrus Tannberg ja Strandmani perekonna esindajana Peter-Yan Hääl. Esineb Läsna-Loobu külakoor.

Raamatuesitlust saab jälgida ka veebiülekandena kadrina.ee ja valitsus.ee veebilehelt. Osalejad saavad soetada ka Otto Strandmani elulooraamatu.

Pärast raamatuesitlust avatakse Kadrina Kultuurikoja eestvedamisel kultuuritänava esimene stend. Stend on pühendatud Strandmanile ning Kadrina rahvamajale. Kadrina kultuuritänav saab paiknema Viru tänava ääres ning sinna on plaanis paigutada kuni 15 tähist, mis tutvustavad läbi oluliste isikute Kadrina ajalugu. Esineb Kadrina pasunakoor.

Pärast stendi avamist kutsub Neeruti Selts huvilisi jalutuskäigule Kadrina kalmistule. Ühiselt külastatakse perekond Strandmanni suguvõsa puhkepaika ja Kadrina Vabadussõja monumenti.

Otto Strandman oli kümnest Eesti riigivanemast ainus, kes maeti kodumaa mulda. Otto Strandmani kalm asub Tallinna Siselinna kalmistul.