Hõimulõimed kutsuvad soome-ugri diskole

Hõimukuu on saabunud ja toob endaga kaasa ühe erilise sündmuse, mis paneb pöörlema tantsuplatsi ja sütitab hinge iidsete helidega. MTÜ Hõimulõimed kutsub reedel, 13. oktoobril kõiki osalema Tartus toimuval soome-ugri diskol, kus kõlab üksnes soome-ugri keeltes loodud muusika.

“See on pidu, kus kõlab vaid soome-ugri keeltes loodud muusika, mis viib sind rännakule ajas ja ruumis,” teatab MTÜ Hõimulõimed. “Kutsume sind osa saama iidsetest helidest, keerukatest anhemitoonilistest laadidest, suus mänglevatest riimidest ja hõimurahvaste kaunist pärandist.”

Soome-ugri disko toimub 13. oktoobril ehk kolletamiskuul kell 19:00 korp! Ugala hoones Tartus aadressil Julius Kuperjanovi 16. Hõimulõimed lubavad, et diskol kõlavad “kuumimad hitid Uurali mägedest Karpaatia nõoni”. Diskol keerutavad plaate DJ Mertǖder, DJ Anti:vist, DJ Soome Sorts ja DJ Proto-Uralic Unicorn.

Pileti saab kohapeal osta sularahas. Tavapilet maksab 5 eurot, kuid alla 18-aastased, üliõpilased ja puudega inimesed saavad sisse 3-eurose sooduspiletiga. Hõimulõimede liikmetele lubatakse aga tasuta sissepääsu.

“Pidu on avatud kõigile sõltumata vanusest – oleme üks suur perekond, kus igaüks on teretulnud,” ütlevad korraldajad. “Seega otsi üles tantsuks sobivad pastlad, haara kaasa meelepärane jook ja näks ning ära unusta jagada kutset oma sõprade ja lähedastega!”

Diskot korraldab MTÜ Hõimulõimed, mis on asutatud 2019. aasta lõpul. Ühing kasvas välja seltsingust Fenno-Ugria Noored, mille asutasid soome-ugri temaatikast huvitatud noored aktivistid 2013. aasta suvel. Hõimulõimede eesmärk on soome-ugri rahvaste tutvustamine, soome-ugri liikumise edendamine ja noorte kaasatuse süvendamine nendes protsessides.