Fenno-Ugria õhtul kõlab muusika soomeugri maailma kõigist nurkadest

Tallinn Music Week (“Tallinna muusikanädal”) 2024 raames toimub sel neljapäeval kaheksandat korda Fenno-Ugria õhtu, mis kutsub avastama omanäolisi helisid ja esinejaid soome-ugri rahvaste pärandist. Seekord on esindatud ansamblid Eestist, Soomest ja Ungarist, ent F-hoone lavale astuvad ka muusikud, kes on pärit soome-ugri rahvaste koduvöötme kaugematest maanurkadest.

Üks õhtu tipphetki on mari lauliku Anna-Anush Makeevi esinemine koos kaasahaarava muusikaga, mis ühendab iidseid ida-mari rahvalaule eesti kandlemuusika, viiuli ja lõõtspilli meloodiatega. Omapoolseid värve Anna esinemisele lisavad marid Inga Pogonina ja Vitaly Rybakov ning jaapanlanna Sakiko Ishii. Lisaks saame nautida Ungari ansambli Itinera (pildil) uut singlit, mis kutsub kuulajaid tantsima kujuteldava lõkke ümber sügavas põlismetsas.

Eestist esinevad soomeugri pärimusmuusikute kollektiiv Kännu Peal Käbi, Cätlin Mägi koos ansambliga EstPipes, mis ühendab Eesti torupilli kõlad tänapäevase muusikaga, eksperimentaalne kollektiiv AR-GOD ning üks Eesti folkmuusika säravamaid tähti Mari Kalkun. Soomet esindab Johanna Juhola Trio, Norra saame aga artistid Vassvik, Silvola ning Strype.

Õhtu pakub ülimalt mitmekülgset muusikaprogrammi, kus võib kuulda virtuoosseid akordionipalu, psühhedeelset seisundimuusikat ning tõeliselt nakatavaid tantsulugusid.

Fenno-Ugria õhtu toimub Telliskivi loomelinnakus F-hoones (Telliskivi 60a) neljapäeval, 4. aprillil. Uksed avatakse kell 18:30 ja muusikaprogramm kestab südaööst kauemgi. Pileteid saab osta Piletilevi veebilehelt hinnaga 22 € või kohapealt hinnaga 27 €. Kontserdil kehtib vanusepiirang 18+.