Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid pidasid asutamiskoosolekut ning valisid esimeheks Henn Põlluaasa

Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid pidasid laupäeval Tartus erakonna asutamiskoosoleku, kus valiti loodava erakonna esimeheks Henn Põlluaas. Põlluaas kogus valimistel 93 häält, edestades konkurent Jaak Valget paarikümne häälega. Aseesimeesteks said Silver Kuusik ja Paul Puustusmaa ning samuti kinnitati 13-liikmeline juhatus.

Erakonna juhatusse valiti Jaak Valge, Helen Rebane, K. Jaak Roosaare, Andres Aule, Ants Frosch, Andri Kiige, Rein Suurkask, Raul Kivi, Ruuben Kaalep ning Annika Leies.

Põlluaas ütles pärast esimeheks valituks saamist, et tema eesmärk on viia uus erakond Eesti poliitmaastiku tippu. Esimese sammuna tuleb aga lõpule viia kõik erakonna loomiseks vajalikud toimingud.

“Kõige olulisem on esialgu saada kõik vajalikud dokumendid, meie põhjalik programm välja töötada, mis lahendaks erinevad probleemid hetkel, aga vaataks ka tulevikku. On vaja kokku saada vajalik 500 inimest erakonna registreerimiseks. Sellest on meil nii vähe puudu, me oleme teinud selles suhtes Eesti rekordi – kahe nädalaga peaaegu 500 inimest,” rääkis Põlluaas.

Erakonna juhatuse liige Jaak Valge lisas, et Põlluaas on rahulik ja stabiilne juht, kellel on hea meediasuhtlus ja usaldusväärne imago. “Ta ei kiusa mitte kedagi taga ja hindab inimesi nende oskuste järgi,” märkis Valge.

Silver Kuusik avaldas koosolekul, et tulevasel erakonnal on juba 435 liiget. “See kõik on toimunud kahe nädala jooksul,” ütles ta. Erakonna registreerimiseks on seaduse järgi vaja vähemalt 500 liiget.

Põlluaas kinnitas, et uue erakonna loomiseks tehakse tugevat tööd. “Tulebki luua selline uus, väärikas, normaalne rahvuslik konservatiivne erakond ja nüüd me hakkamegi tööle,” ütles ta. “Teha on hästi palju, enamik meist on olnud EKRE loomise juures, see ei ole kerge, see on pikaajaline ja töömahukas, aga me teeme selle ära.”

Lähikuudel korraldavad rahvuslased ja konservatiivid ka uue ametliku erakonna kongressi, kus toimub taas juhtkonna valimine.