Eelmisel nädalal keskendusid Venemaa õhuväed ja relvajõud Ukraina lääneosa lennubaaside, eriti Starokostjantõnivi baasi ründamisele. Samuti purustasid Vene rünnakud Nikopoli piirkonna elektrivõrgu. Viimase nelja-viie päeva jooksul on Vene õhujõud keskendunud Ukraina rindejoonte valitud sektorite purustamisele või varustuse ja täienduste voolu takistamisele, eriti Vovtšanski ja Kupjanski lõunaosas.
Moskva rünnakupunkt vaheldub pidevalt, püüdes Ukrainat tasakaalust välja viia. Iga kord, kui venelased edenevad, takerduvad nad seejärel nädalateks, andes Ukrainale võimaluse sihtpiirkonda tugevdada. Putini jõupingutusi iseloomustavad suured kaotused ja aeglane edasiliikumine.
Harkivi oblasti põhjaosas vallutasid Ukraina jõud vallutasid tagasi Sotnõtski Kozatšoki küla. Lahingud jätkuvad Vovtšanski linna pärast, kus ukrainlased suruvad venelasi põhja poole tagasi. Venelased hoiavad Ukraina üksusi lahingkontaktis, püsides linna keskuses.
Kupjanski rindel on Moskva intensiivistanud survet Oskili jõe suunas. Ka Svatove piirkonnas on olnud mõningaid Vene edusamme, ning Siverski lähedal on venelased lõpule viinud Razdolivka asula vallutamise.
Rinde lõunaosas, Lõmani ja Tšassiv Jari vahel on rinne olnud üsna staatiline, välja arvatud Siverski eendil. Tšassiv Jari piirkonnas üritavad venelased uuesti ületada Siverski Donetsi – Donbassi kanalit. Toretskis tegi Vene 27. motoriseeritud laskurdiviis edusamme, kuid Ukraina vasturünnakud on need tagasi löönud. Toretski rindel on Moskva rünnakud pidevad, kuid Ukraina vastupanu on tugev. Niu Jorki teljel jätkub lahing, kuid venelased pole suutnud olulisi edusamme saavutada.
Staromajorske piirkonnast saabus 13. juulil teade, et Ukraina taandus Urožainest ning terve küla on nüüd venelaste kontrolli all.
Ühtlasi viisid Ukraina merejalaväelased lõpule Krõnki sillapea evakueerimise, lõpetades sellega lahingud Dnipro vasakul kaldal.
Putini väed jätkavad edasitungi mitmel rindel, eelkõige Toretski piirkonnas. Ukraina vastupanu on tugev, kuid Venemaa õhurünnakute sihtmärgid, eriti haiglad ja lennuväljad, tekitavad muret, kuna nende täielikuks kaitseks on vaja tugevamat õhutõrjet.
Ukraina maismaajõud hakkavad kohalikul tasandil initsiatiivi haarama tänu droonidele ja suurtükiväele, kuid vajavad suuremaid soomukite tarnet, et saavutada suuremaid edusamme. NATO tippkohtumine pakkus lootust täiendavate relvade ja õhukaitsesüsteemide tarneteks, kuid tõsised väljakutsed püsivad. USA poliitiline düsfunktsioon võib Ukraina seega jätta raskesse olukorda.