Iisraeli sõjavägi on jätkanud pealetungi Rafah’ linnale, hoolimata ülemaailmsest hukkamõistust ja Rahvusvahelise Kohtu otsusest, mis käskis rünnakud peatada. Teisipäeval jõudsid Iisraeli tankid esimest korda Rafah’ kesklinna, teatasid pealtnägijad ja piirkonnas viibivad ajakirjanikud.
Pealetung Rafah’le algas kolm nädalat tagasi, kui Iisrael võttis oma kontrolli alla Rafah’ piiripunkti Egiptusega. Sellele järgnes tankide liikumine linna äärealadele, kuid täies jõus ei olnud linna sisse tungitud kuni tänaseni. Teisipäeva hommikul nähti Rafah’ keskse maamärgi, Al-Awda mošee, lähedal tanke ja kuulipildujatega soomusmasinaid.
Linnaelanike sõnul ründasid Iisraeli väed öösel piirkonda nii õhust kui ka maalt. Rünnakud jätkusid vaatamata rahvusvahelisele pahameelele seoses pühapäeval toimunud telklaagri rünnakuga, milles hukkus vähemalt 45 palestiinlast. Pärast pühapäevast rünnakut on Rafah’s toimunud rünnakute tagajärjel hukkunud veel vähemalt 26 inimest, teatasid Hamasi juhitava enklaavi tervishoiuametnikud. Lisaks on Gaza tervishoiuametnike andmete kohaselt konflikti algusest hukkunud üle 36 000 palestiinlase.
Iisrael on pealetungiga Rafah’le ignoreerinud eelmise nädala reedel väljakuulutatud Rahvusvahelise Kohtu otsust, mis käskis rünnakud linnale peatada. Paljud riigid on reageerinud Iisraeli tegevusele teravalt. Eriti valusalt on reageeritud pärast pühapäevast rünnakut, mille käigus hukkus suur hulk tsiviilisikuid.
Iirimaa, Norra ja Hispaania teatasid aga teisipäeval, et tunnustavad ametlikult Palestiina riiki. See samm on selge märk nende riikide toetuse avaldamisest Palestiina enesemääramisõigusele ja protest Iisraeli agressiivse tegevuse vastu Gaza sektoris.
Iisraeli sõjavägi kinnitas, et nende väed jätkasid tegevust Rafah’ piirkonnas, kuid ei kommenteerinud teateid edasisest pealetungist. Iisraeli ametnikud on õigustanud pealetungi vajadusega neutraliseerida Hamasi võitlejad ja lõpetada rünnakud Iisraeli territooriumile.
Iisraeli pealetung Rafah’le on toonud kaasa rahvusvahelise pahameele ja suurendanud pinget Lähis-Idas. Vaatamata rahvusvahelisele hukkamõistule ja Rahvusvahelise Kohtu otsusele, jätkab Iisrael oma sõjalist operatsiooni, mis on toonud kaasa traagilisi inimkaotusi ja keskkonnakahjusid. Iirimaa, Norra ja Hispaania otsus tunnustada Palestiina riiki peegeldab rahvusvahelise kogukonna püüdlusi leida konfliktile rahumeelne lahendus ja toetada Palestiina enesemääramisõigust.