Ameerika Ühendriikidest pärit, kuid Austraalias elav podcaster ja USA valitsuse akrediteeringuga reporter Elijah Schaffer on tõusnud avalikkuse tähelepanu alla oma avameelsete seisukohtadega rahvusluse teemal.
Varem on Schaffer tuntust kogunud näiteks Antifa rahutustesse infiltreerumisega. Samuti oli ta BLMi rahutuste ajal tunnistajaks, kui 17-aastane omaalgatusliku kogukondliku kaitsemeeskonna liige Kyle Rittenhouse tulistas enesekaitseks kolme märatsejat, kellest kaks hiljem surid. Rittenhouse mõisteti hiljem kohtus õigeks. Lisaks dokumenteeris Schaffer 2021. aasta jaanuaris kurikuulsaid “Kapitooliumi rahutusi” Washingtonis.
Oma saates “Slightly Offensive” on Elijah Schaffer korduvalt arutanud, miks rahvuslasi kujutatakse massimeedias ja avalikkuses “moraalselt halbade” inimestena. Ta on seisukohal, et selle tagajärjel on kaotanud tähenduse sõna “rassism”. “See pole päris asi,” väidab Schaffer. “Keegi ei kõnni lihtsalt ringi ja ei vihka inimesi nende välimuse pärast. Inimeste ebameeldivus teatud rühmade vastu tuleneb nende kollektiivsest käitumisest.”
Selgitades kaasaegse ühiskonna topeltstandardite päritolu, rõhutab Schaffer, et nende kaudu väänatakse rahva loomulikku alalhoiutunnetust. Tema sõnul ei ole midagi ebaloomulikku selles, kui inimesed langetavad hinnanguid keskmise grupikäitumise põhjal, isegi kui tulemusena langetavad paljud inimesed otsuseid ka selle kohta, milliste gruppide läheduses nad parema meelega viibivad.
“Ja ma julgustan kõiki neid otsuseid tegema,” lisab ta. “Näiteks kui oled tüdruk ja kõnnid tänaval ning keegi näeb välja, nagu ta tahaks sulle haiget teha, siis pole midagi halba selles, kui otsustad teda diskrimineerida, minnes teisele poole tänavat või eemaldudes. Sest halbu asju juhtub ka heade inimestega.”
Schaffer toob välja, kuidas hirm rassistlikuks tembeldamise ees sunnib poliitikuid tegema otsuseid, mis kahjustavad nende enda rahvast. Ta märgib, et keegi ei taha läänemaailmas esindada valgeid inimesi ja nende poliitilisi huve, kartes rassistlikuks tembeldamist.
“Valged inimesed peaksid hakkama lobitööd tegema omaenda grupihuvides,” avaldas ta arvamust. “Sest praegu ei esinda meid keegi. Ja ma tean, miks keegi meid ei taha esindada. Sest kui sa proovid esindada valgeid inimesi, võrreldakse sind Hitleriga. See on muidugi omaette huvitav võrdlus.”
Schaffer küsis, kas on kuidagi olemuslikult vale rääkida “valgete teemadel”. “Kuid miks on keegi, kes on valge rahvuslane, moraalselt halb inimene?” küsis ta.
“Ta pole kedagi tapnud,” eeldas saatekülaline.
“Õige,” ütles Schaffer. “Tal on ideoloogia, mis on erinev sinu omast. Tal on erinev nägemus. Ja kui ta ei propageeri vägivalda, kui ta lihtsalt ütleb sulle tere, miks ta on siis ebamoraalne? Seda moraalikaarti loobitakse sellepärast, et inimestel pole elus sügavamat vaimset sisu või eesmärki. Nad otsivad ühiskonna poolt aktsepteerimist. Neil on hirm inimeste ees.”