Teisipäeval alustasid venelased uue talvehooaja raketikampaaniaga Ukraina vastu. Ukraina kaitseväe juhataja Valeri Zalužnõi teatas, et Venemaa lasi Ukraina poole välja 99 erinevat tüüpi raketti, millest 72 suudeti õhus hävitada.
Nagu ikka, algas Vene löök varahommikul kõigepealt Ukraina õhutõrje kaardistamisega. Selleks lasid venelased välja 35 Shahed-tüüpi raketti. Ukrainlased väitsid, et kõik 35 neist suudeti alla lasta. Seejärel, umbes kell 6 hommikul, lasti vähemalt 16 Tu-95MS pommitajalt välja vähemalt 70 tiibraketti, samal ajal kui Musta mere laev või allveelaev lasi välja vähemalt kolm Kalibr tiibraketti.
Umbes kell 7:30, kui tiibraketid hakkasid oma sihtmärkidele lähemale jõudma, hakkasid Venemaa MiG-31K lennukid tulistama Kinžali aeroballistilisi rakette ja mõne minuti pärast tugevdati lööki kokku 12 Iskanderi ja S-300 pinnalt õhku raketiga, pluss neli Kh-31P radarivastast raketti, mille tulistas välja Su-35.
Rünnaku rõhk oli Kiievi piirkonnas, kus tekkis suurem osa kahjustusi. Vähemalt 3 inimest hukkus ja 27 sai haavata, peamiselt langevate rakettide või õhutõrjerakettide kildude tõttu erinevate kõrghoonete, ladude, kaubanduskeskuste või eramajade piirkonnas. Ametlikult ei ole teada antud, et mõni rakett oleks Kiievi territooriumil midagi otse tabanud.
Kiievis alla tulistatud ühe lennukilt lastava juhitava raketi rusude uurimine näitas, et rakett oli valmistatud 2023. aasta viimasel veerandil. See on kaudne tõend, et rakettide koguarsenal ei ole Venemaal väga suur. Ekspertide arvamused lahknevad, kuid seniste teadmiste põhjal võimaldaks Vene arsenali varud korraldada veel kolm suure mastaabiga õhurünnakut.
Eraldi suurema rünnakute kampaania on Venemaa käivitanud Harkivi ja Hersoni linnade vastu. Osaliselt seepärast, et neid ulatutakse tulistama ka suurtükiväe relvadega. Harkivi pihta lasti lisaks S-300 süsteemi rakettidega ka kolm ballistilist raketti Iskander. Kuna Harkiv asub Venemaale väga lähedal, ei ole Ukraina saanud sinna paigutada lääneriikidelt saadud õhutõrjevahendeid ning linna õhutõrje on nõrgavõitu. Vähemalt üks rakett kukkus alla ka Venemaal Voroneži oblasti aladel. Selgeid teateid ei ole umbes 20 raketi tegevuse kohta.
Eile levis sotsiaalmeedias info plahvatustest Belgorodis ning seal töötas ka õhuhäire. Kohalikud ametnikud teatasid, et kõik Belgorodi rünnanud õhusihtmärgid tulistati alla. Täpsem info rünnaku kohta puudub, kuigi videoklippidest on näha, et ärevus Belgorodis oli suur. Ka Moskva lähedal Odintsovos toimus täna öösel suurem plahvatus, mille kohta täpsemat infot seni ei ole.
Svatove ja Sjevjerodonetski piirkonnas käivad endiselt Vene armee rünnakud Kupjanski linna poole, aga nende intensiivsus on langemas ning edu ei ole saavutatud. Bahmuti juures jätkusid mõned rünnakud linnast põhja ja lõuna pool, kuid rindejoon püsib üldiselt samas kohas.
Donetski äärelinna Avdijivka juures lahingud jätkuvad, kuid nähtavat edu see Vene üksustele toonud ei ole. Marjinka ümbruses ei korraldatud juba teist päeva mitte ühtegi rünnakut. Vene armee ilmsesti toob kohale uusi reserve. Üksuste roteerimisest Venemaa puhul alati rääkida ei saa, kuna sellest piirkonnast on andmeid, et rindel võitlevad üksused kulutatakse sõna otseses mõttes lõpuni ära.
Lõunarindel olid Vene üksused passiivsed ning tehti vaid üks rünnakukatse Tokmaki piirkonnas. Vene armee jätkas aktiivseid katseid, kuigi langeva aktiivsusega, rünnata Ukraina positsioone Dnepri idakaldal. Tänaseni puudub info, et neil oleks õnnestunud edu saavutada. Täna öösel olid ka mõned plahvatused Sevastopolis. Kohalikud okupatsioonivõimud teatasid, et tulistati alla Ukraina raketid, kuid täpsem info selle kohta puudub.
Kuna Vene armee pealetungi aktiivsus on oluliselt langenud, on kahanenud ka nende kaotused ligi poole võrra võrreldes detsembri keskpaigaga. Venemaa rünnakute arv rindel püsis eelmise nädala tasemel, mis on pea poole madalam kui detsembris ja novembris keskmiselt.