Trumpi järeleandmised immigratsioonipoliitikas põhjustavad tema toetajate seas lahkhelisid

Donald Trumpi hiljutised avaldused seoses sisserändepoliitikaga on põhjustanud rahulolematust tema toetajate seas. Trump, kes on varasematel presidendivalimiste kampaaniates keskendunud sisserände piiramisele ja ebaseaduslike immigrantide väljasaatmisele, on nüüd vihjanud võimalusele lubada riiki rohkem seaduslikke sisserändajaid, et rahuldada tööturu ja tehnoloogiasektori vajadusi. See seisukoht on tekitanud pettumust paljudes tema varasemates toetajates, kes nägid Trumpis tugevat riigipiiride ja rahvusriigi kaitsjat.

Trumpi toetajate seas, eriti nende hulgas, kes on immigratsiooni küsimustes kõige jõulisemad, on tekkinud kartus, et Trump võib hakata toetama valikulist sisserännet. Nad leiavad, et selline poliitika õõnestab rahvuslikku identiteeti ja seab ohtu Ameerika töötajate huvid. Toetajad ootavad nüüd selgitusi ja selgemat seisukohta selles küsimuses, nõudes, et Trump naaseks oma varasemate, rangemate sisserändepoliitikate juurde.

Paremradikaalsete vaadete poolest tuntud aktivist Nick Fuentes käivitas esmaspäeval, 12. augustil kampaania nimega “Groyper War 2“, mille eesmärgiks on tema sõnul päästa Trumpi kampaania eksiteelt. Fuentes ja tema toetajad, keda tuntakse Groyperite nime all, süüdistavad Trumpi liigses keskendumises erinevate vähemusgruppide toetamisele, mis nende arvates kahjustab kampaania tõhusust, eriti valgete vabariiklaste seas. Fuentes rõhutab, et Trump peab naasma konservatiivsete põhimõtete juurde, sealhulgas kehtestama rangema immigratsioonipoliitika ja piirama välisriikide, eriti Iisraeli, mõjutustegevust.

Siiski on “Groyper War 2” kampaania kriitikud väljendanud muret, et see võib olla pigem Fuentese isiklik kättemaksuaktsioon või katse koguda tuntust, mitte tõsine poliitiline sekkumine. Groyperid nõuavad siiski, et Trump asendaks kaks oma kampaaniajuhti, keda Fuentes süüdistab valijate tähelepanu kõrvale juhtimises. Kuigi Fuentes ei ole esitanud konkreetseid tõendeid nende juhtide vastu, on ta veendunud, et nende eemaldamine oleks Trumpi kampaaniale kasulik.

See kampaania on juba tekitanud erimeelsusi Trumpi toetajate seas. Osa neist näeb “Groyper War 2” kampaanias vajalikke muutusi, samas kui teised peavad seda kahjulikuks ja Trumpi kampaaniat õõnestavaks. Fuentese ja tema toetajate mõju jääb lahtiseks küsimuseks, kuid kampaania on toonud esile sügava lõhe Trumpi toetajaskonnas ja laiemas konservatiivses liikumises.

Analüütikud on täheldanud, et sisseränne on olnud üks võtmeteemasid, mis on hoidnud Trumpi toetajaskonda ühtsena. Igasugune kõrvalekalle sellest kursist võib seetõttu mõjutada Trumpi positsioone 2024. aasta presidendivalimistel, kuna paljud tema toetajad on väljendanud valmisolekut loobuda toetusest, kui ta ei suuda täita oma lubadusi selles küsimuses. Trumpi kriitikud tema enda leeris loodavad, et ta kaalub oma seisukohti ja teeb vastavad korrektiivid, et säilitada oma tugeva immigratsioonivastase poliitika maine, mis on olnud tema edu aluseks paljude toetajate silmis.

Trumpi hiljutiste väljaütlemiste tõttu on mitmed rahvuslikud arvamusliidrid nagu Greg Johnson, kes on varem toetanud Trumpi presidendikandidaadina, väljendanud oma pettumust. Johnsoni sõnul lubas Trump varem aeglustada “Suurt Asendamist” – viidates demograafiliste muutuste protsessile, mida peetakse ohuks valgele elanikkonnale. Johnson leiab, et Trump on muutunud eristamatuks vabariiklikust peavoolust, kes eelistab seaduslikku ja valikulist sisserännet, mis tema hinnangul asendab valgeid ameeriklasi odavama tööjõuga.

Johnsoni sõnul ei ole sisserände toetamine populism ega rahvuslus, kui selle eesmärk on asendada Ameerika töötajaid odava mittekohaliku tööjõuga. Ta leiab, et Trumpi toetus sellisele poliitikale on muutunud tema toetajate silmis vastuvõetamatuks. Johnson rõhutas, et kui Trump ei naase oma varasema, rangema sisserändepoliitika juurde, võib ta kaotada olulise osa oma toetajaskonnast, sealhulgas ka need, kes teda varasematel valimistel toetasid.

Edasised arengud selles küsimuses saavad olema otsustavad, et näha, kas Trump suudab taastada oma toetajaskonna usalduse või peab ta silmitsi seisma kasvava rahulolematusega oma kõige lojaalsemate pooldajate seas.