Eesti peaminister Kaja Kallas osales esmakordselt Hispaania pealinnas Madridis 30. maist kuni 2. juunini toimunud 70. Bilderbergi kohtumisel. Vabariigi Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel sõitis Kallas Hispaaniasse mitmepäevasele välispoliitika ja julgeoleku teemalisele kohtumisele, kuid täpsemad detailid jäid avalikkusele teadmata.
Bilderbergi kohtumine, mis toimus 30. mail kuni 2. juunil, on tuntud oma kinniste uste taga peetavate arutelude poolest, kuhu ajakirjanikke ei lubata. Peaminister Kaja Kallas liitus teiste kõrgetasemeliste osalejatega, eeldatavalt arutades globaalseid küsimusi ja tuleviku väljakutseid. Bilderbergi kohtumisel osales 2018. aastal esimese Eesti peaministrina Jüri Ratas.
Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal eesmärgiga tugevdada Euroopa ja Ameerika suhtlust üle Atlandi ookeani. Vikipeedia andmetel ühendab Bilderbergi grupp arusaama, et globaalsete probleemide lahendamiseks on vajalik kosmopoliitse teadvusega eliidi osalemine. Selle grupi kohtumised on alati salajased, mistõttu on arutelude sisu ja otsused jäänud üldsusele kättesaamatuks. See on omakorda põhjustanud kriitikat ja umbusku, kuna Bilderbergi gruppi peetakse tihti uue maailmakorra juurutajaks ja isegi “maailmavalitsuse” eelkäijaks.
Seekordsel kohtumisel osales arvukate teiste kutsutute seas ka hiljuti Eestit külastanud Soome president Alexander Stubb. Bilderbergi kohtumised on alati olnud arutelude ja spekulatsioonide teemaks, kuna nende salastatus on toonud kaasa süüdistusi globalistliku poliitika ja ideoloogiate pealesurumises.
Kallas, kes on olnud aktiivne rahvusvahelise koostöö edendaja, osales sellel eksklusiivsel kohtumisel, mis koondab maailma poliitilist ja majanduslikku eliiti. Kuigi täpsed arutelu teemad ja kokkulepped jäävad avalikkusele teadmata, võib eeldada, et need käsitlesid kriitilisi globaalseid küsimusi, nagu julgeolek, majandus ja geopoliitilised arengud.
Valitsuse lakoonilise teadaande kohaselt keskendus kohtumine välispoliitikale ja julgeolekule, kuid täpsemat teavet Kaja Kallase osaluse ja arutelude kohta ei avaldatud. Selline salastatus ainult suurendab spekulatsioone Bilderbergi grupi tegeliku mõju ja eesmärkide üle.